akcja_meczu_RachubisnkiW drugiej kolejce piłki nożnej IV ligi Widzew pod wodzą trenera Obarka zdobył kolejne trzy punkty. W drużynie Widzewa zabrakło Vladimira Bednara, który podczas ostatniego meczu doznał kontuzji w pierwszym spotkaniu z Zawiszą Pajęczno. Z boiska zszedł jeszcze przed przerwą. W jego miejsce do gry wrócił pomocnik Michał Czaplarski był to jego debiut i co ciekawe zawodnik znalazł się w pierwszej jedenastce drużyny.

Pierwszą bramkę dla Widzewa zdobył  kapitan zespołu Mariusz Rachubiński.  Gol zdobyty w 15 minucie  meczu po składnej trójkowej akcji  Budka-Czaplarski- Rachubiński. Pierwsza połowa powinna skończyć się  prowadzenie łodzian 2:0, ale po strzale Dudały piłka trafiła w słupek. Po przerwie gospodarze dwukrotnie mogli zmienić wynik meczu, ale bramkarz Widzewa Sokołowicz miał udany swój dzień bez utraty gola. W 77 minucie meczu po błędzie obrońcy gości Muszyńskiego, przejął piłkę napastnik Widzewa – Gilarski i pewnym płaskim strzałem pokonuje golkipera gospodarzy. Dwudziestoletni napastnik miał tzw. „wejście smoka” wszedł na boisko siedem minut wcześniej i wykazał się skutecznością jako „ Joker”. Teraz można powiedzieć, że został  asem w talii trenera Obarka.

Mecz w Zelowie obserwował  z balkonu budynku klubowego  były piłkarz  Widzewa obecnie prezes PZPN Zbigniew Boniek.  Prezes Boniek oglądał mecz w towarzystwie włodarzy Widzewa oraz eks-widzewiaka Wiesława Surlita ( bramkarz Widzewa w latach 70) i prezesa ŁZPN Włodzimierza Potoka. Warto również odnotować, iż przedstawiciele oby dwóch klubów Włókniarza i Widzewa wraz z kibicami złożyli kwiaty pod tablicą poświęconą zmarłemu byłemu zawodnikowi  Krzysztofowi Surlitowi – były zawodnik oby dwóch klubów w latach 70-80. Na trybunach w Zelowie było czerwono- biało- czerwono, gdyż mecz oglądało prawie tysiąc kibiców Widzewa. Po meczu na piłkarzy Widzewa czekała nagroda w szatni w postaci gratulacji i uścisku dłoni od prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.

Na wyróżnienie w całym meczu zasłużył obrońca Damian Dudała. Osiemnastolatek wykazał się dużą walecznością, dokładnością dogrywania piłki do kolegów oraz kilkakrotnie uratował Widzew od utraty bramki.

Następny mecz  Widzew rozegra w Rzgowie z tamtejszą Zawiszą. Mecz rozpocznie się w niedzielę 23 sierpnia o godzinie 16.

Włókniarz Zelów – RTS Widzew Łódź 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1- 15 min. Rachubiński, 0:2 – 77 min. Gilarski
RTS Widzew Łódź: Sokołowicz – Pietras, Dudała, Maczurek, Fornalczyk – Budka, Rachubiński, Okachi, Świątkiewicz – Czaplarski (63 min. Bartos) – Kasperczak (70 min. Gilarski)

Rezerwowi: Chachuła – Gradecki, Polit, Puchalski, Marzej.
Włókniarz Zelów: Robakiewicz – Muszyński (72′ Różycki), Ratajczyk, Perka, Grudziński – Jarosiński (80 min. Grzelak), Boczkiewicz (85 min. Krajda), N. Dregier, J. Dregier (63 min. Piotrowski, Kaliski – Bednarek
Rezerwowi: Kucharski, Świątek, Krajewski.
Żółte kartki: Ratajczyk, Muszyński (Włókniarz)
Sędzia: Piotr Milczarek ( Skierniewice)