Mimo że kibice w trakcie najbliższego domowego spotkania ligowego Widzewa nie mogą jeszcze wspierać piłkarzy z trybun, będą mieli okazję zagrzewać ich do boju w wyjątkowy sposób.

Aby pokazać, że fani są razem z klubem, niezależnie od okoliczności, Widzew przygotował dla nich akcję, pod doskonale znanym czerwono-biało-czerwonej rodzinie hasłem – „Łączy Nas Widzew”. Motto to nawiązuje do reaktywacji klubu w 2015 roku i towarzyszy mu od początku odbudowy Widzewa. Teraz, gdy z powodów niezależnych od klubu, kibice nie mogą spotkać się na stadionie podczas najbliższego meczu domowego swojej drużyny, nabiera jeszcze większego znaczenia. I dlatego Widzew zamierza nadać mu wyjątkową, meczową oprawę.

Jak wziąć udział w wirtualnym dopingu? Wystarczy wgrać do systemu swoje zdjęcie i nagrać własną wersję dopingu, w rytm doskonale znanej w „Sercu Łodzi”, czyli na stadionie Widzewa, pieśni „Naprzód piłkarze!”. Fotografie kibiców pojawią się w trakcie środowego meczu ze Skrą (początek 3 czerwca punktualnie o 19:10) na telebimach, tak by piłkarze wiedzieli, że fani są z nimi, a wspólne nagranie dopingu puszczone zostanie ze stadionowych głośników równo z pierwszym gwizdkiem arbitra, by zagrzać piłkarzy do walki o cenne zwycięstwo w drodze do awansu.

– Byłoby dobrze, gdyby ten kibicowski hymn rozniósł się z głośników po całym stadionie. To może dać pozytywnego “kopa” piłkarzom – podkreśla Andrzej Możejko, jeden z piłkarzy Wielkiego Widzewa, który popiera akcję i zachęca do udział w niej również kibiców. W podobnym tonie wypowiadają się inni widzewiacy z czasów świetności klubu, Wiesław Wraga i Krzysztof Kamiński. Oni będą z drużyną, mimo że na odległość i są pewni, że każda pomoc będzie dla zespołu ważna.

Cały proces jest wyjątkowo prosty i odbywa się za pośrednictwem strony: https://laczynaswidzew.pl/. Tam znajduje się pole do dodania zdjęcia i wpasowania go w specjalną widzewską ramkę. Kolejnym krokiem jest nagranie dopingu. Dokładna instrukcja opisuje, jak to zrobić. Co ważne, w trakcie dodawania własnego nagrania słychać będzie podkład stadionowy, wyświetlać będzie się też treść dopingu, żeby docelowo jak najlepiej zsynchronizować śpiew wszystkich fanów. Własny doping można odsłuchać i w razie potrzeby nagrać ponownie.

Następnie należy zaakceptować regulamin akcji „Łączy Nas Widzew”, wyrazić odpowiednie zgody związane z przetwarzaniem danych osobowych i na koniec podać swoje imię i nazwisko, by otrzymać wirtualny bilet na mecz Widzew – Skra. Wejściówka z tego spotkania to nie tylko potwierdzenie wsparcia drużyny własnym dopingiem, ale też niepowtarzalna pamiątka z meczu, na którym kibice nie mogą się spotkać na stadionie, ale który wspólnie przeżywać będą niezależnie od miejsca, w którym będą się znajdować.

Zdjęcia i nagrania zostawiać w systemie możecie cały czas, również z myślą o kolejnym meczu domowym Widzewa, ale żeby pokazać wsparcie drużynie już na meczu ze Skrą należy wgrać je do środy 3 czerwca do godziny 12:00.

Widzew Łódź liczy, że już wkrótce, zgodnie z zapowiedzią Prezesa Rady Ministrów, będzie mógł gościć fanów na trybunach „Serca Łodzi”. Zanim jednak do tego dojdzie, klub ma nadzieję, że cała widzewska rodzina połączy się w wirtualnym dopingu i kolejny raz potwierdzi, jaką siłą jest zbudowana wokół Widzewa społeczność.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_20150213_163306
Rozbiórka stadionu Widzewa (foto)
DSC_9246_DxO
Widzew Łódź – Zjednoczeni Stryków 2:0 (foto)
sipr160313-8899
Widzew Łódź – Zagłębie Lubin 0:0 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*