widzewzaglebie00Zwycięstwo nad drużyną z Lubina dałoby Widzewowi pozycję lidera. Niestety po kolejnym słabym meczu zawodnicy osiągnęli tylko bezbramkowy remis.

Trener Mroczkowski zdecydował, że do składu powrócą Madera i Grzelczak. Być może inaczej ułożyłby się ten mecz gdyby w 4 minucie dobre podanie Budki na bramkę zamienił Panka. Jego strzał poszybował ponad bramką Zagłębia. W 22. minucie Budka zamiast podawać, strzelał i samo mocno co niecelnie. Zawodnicy z Lubina odgryzali się groźnymi kontrami. Szczególnie niebezpieczny był Pawłowski. Na przerwę zawodni obu zespołów schodzili bez strzelonej bramki.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska.  Zmiany wprowadzane przez  obu trenerów nie zmieniały przebiegu gry. W 90. Minucie o wielkim szczęściu może mówić Widzew. Costy z 3 metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. Po bezbarwnym i  po prostu słabym spotkaniu Widzew zremisował z Zagłębiem 0:0.

Radosław Mroczkowski (trener Widzewa): Znów musimy cieszyć się tylko z jednego punktu. Wynik remisowy wynikał z przebiegu gry. Było to dla nas trudne spotkanie. Przed meczem wiedzieliśmy, że Zagłębie jest dobrym zespołem, w którym występują dobrzy piłkarze. Widać to było na boisku. Mieliśmy dziś problemy w grze ofensywnej i próbowaliśmy coś z tym zrobić. Szansę gry otrzymali młodzi zawodnicy, co może zaprocentować w przyszłości.

Jan Urban (trener Zagłębia): Zdawaliśmy sobie sprawę z gry na trudnym terenie. To nie przypadek, że Widzew nie przegrał jeszcze żadnego meczu. Przy naszej sytuacji musimy szukać punktów wszędzie. Jestem zadowolony, że byliśmy drużyną i potrafiliśmy grać w piłkę. Pierwsza połowa była wyrównana, zaś w drugiej to my mieliśmy więcej okazji bramkowych. Widać było determinację w naszych poczynaniach. W końcówce wypracowaliśmy piłkę meczową. Zabrakło nam jednak szczęścia.

Widzew Łódź – Zagłębie Lubin 0:0

Widzew: Mielcarz, Ukah, Madera, Bieniuk, Dudu, Budka, Pinheiro, Panka, Dzalamidze (85, Mroziński), Okachi (80, Bartkowski), Grzelczak (67, S. Ceglarz).

Zagłębie: Isailović, Rymaniak, Hanek, Costa, Reina, Hanzel, Rachwał, Gancarczyk (75, Woźniak), Pawłowski, Małkowski, Sernas.

Żółte kartki: Pinheiro, Grzelczak, S. Ceglarz (Widzew), Gancarczyk, Hanzel, Rachwał (Zagłębie)

Widzew Łódź – prezentacja drużyny sezon 2011/12 (foto+wideo)