IMG_0261W pierwszym meczu barażowym Ligi Juniorów Widzew Łódź zremisował ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Łódź 3:3. Mecz odbył się na głównej płycie stadionu Widzewa.

Po pierwszej połowie mecz dla Widzewa zakończył się zwycięsko 2:1. Po przerwie SMS wyrównał , a następnie zdobył prowadzenie 2:3. W końcówce meczu „Młode Wilki” z Widzewa wykazali się widzewskim charakterem walki, z czego słynął kiedyś „Wielki Widzew” i  doprowadzili  do remisowego wyniku meczu 3:3. Warto dodać , że mecz był bardzo zacięty, gdzie w walce boiskowej po obu stronach, rozbite głowy, a goście otrzymują czerwoną kartkę.

Juniorów Widzewa czekają teraz derby Łodzi z drużyną ŁKS. Stawką tego trójmeczu barażowego jest wejście do Centralnej Ligi Juniorów. Widzew aby awansować musi wygrać, remis daje awans ŁKS. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 11 na stadionie Kolejarza Łódź przy ulicy Minerskiej.

Spotkanie oglądało z trybuny krytej ponad trzystu kibiców, którzy tego dnia byli dwunastym zawodnikiem którzy, głośno dopingowali i wspierali młodych widzewiaków.

Widzew Łódź – UKS SMS Łódź 3:3 (2:1)

Gole: 18. Warchoł, 20. Kubala, 90+4. Piela (Widzew) – 15. 57. Świderski, 80. Maluga (SMS)

Widzew: Wlazłowski – Leonow (87. Kolad), Stępień, Gniadzik, Lipski (70. Wawrzeniak), Piela, Mospinek, Kozieł (65. Wielgus), Warchoł (75. Marcioch), Kubala (60. Pieńkowski), Ignatowski

UKS SMS: Folc – Piekielny, Dudała, Owczarek, Woźniak, Maluga, Kobiera, Siepierski (46. Klepacz), Sosin (82. Pawełczyk), Szczepański, Świderski (73. Motyka)

Czerwona kartka: Szczepański (83. za faul)