IMG_0628W środę, 2 lipca, piłkarze Widzew w pierwszym meczu kontrolnym doznali porażki 1:2 z rosyjskim Rubinem Kazań. Sparing dla byłych i nowych zawodników okazał się niezbyt udany. Dwunastym zawodnikiem byli kibice,  którzy pojawili się na trybunie krytej  w liczbie ok. 800 osób.

Rubin do meczu z łodzianami wystawił drugi skład – piłkarzy U-21. Widzewiacy zaś wystąpili z sześcioma zawodnikami, którzy ostatnio reprezentowali klub w Ekstraklasie, a także sprawdzanymi piłkarzami z niższych lig.

Goście do przerwy prowadzili 1:0 po golu Galiakberowa. Łodzianie starali się o doprowadzenie do remisu przed przerwą mimo, iż mieli dwie dogodne sytuacje bramkowe. Próbę zmiany wyniku dwa razy nie wykorzystał testowany napastnik Mateusz Broź  – Po pierwszej z akcji strzałą głową  trafia w słupek, a minutę później  oddaje strzał z ostrego konta, ale bramkarz Rubina nie dał się pokonać.  W 64 minucie Pietrowski wykazał się sprytem i doprowadził do remisu. Po tej bramce trener Widzewa – Tylak  zarządził zmianę, aż dziewięciu zawodników opuściło plac gry i zastąpili młodzi testowani zawodnicy. W doliczonym czasie, kiedy wydawało się, iż wynik będzie remisowy,  po rzucie wolnym Widzewiacy stracili bramkę po strzale głową Livaja.

IMG_0625

Z wyróżniających się zawodników łódzkiej drużyny, którzy wystąpili od pierwszej minuty na pochwały zasłużyli: Kasprzak, Augustyniak, Broź. Co do zmienników to nowi gracze  nie zaimponowali swoją grą.

W  sparingu nie wystąpił testowany wcześniej Wojciech Borowiec, a także E. VIsniakovs, Batrovic, Okachi i Alex Bruno. Po meczu trenerzy zrezygnowali z sześciu piłkarzy: Płotki, Zieleśkiewicza, Pakosza, Kołorzyńskiego, Żytka i Brzeskiego.

Kolejny sparing Widzew rozegra w sobotę, o godz. 11 w Gutowie Małym. Przeciwnikami łodzian będzie drużyna Jagielloni Białystok.  Być może w tym spotkaniu wystąpi testowany obrońca, Szczepan Krzeszowski.

Widzew Łódź – Rubin II Kazań 1:2 (0:1)
0:1 Galiakberow (17), 1:1 Pietrowski (63), 1:2 Livaja (90+1)

Widzew: Wolański (65, Derbisz) – Stępiński (65, Żytek), Augustyniak, Nowak, Płotka (65, Kozłowski) – Mroziński (65, Pakosz), Kasprzak (65, Skołorzyński) – Pietrowski (65, Brzeski), Radowicz (65, Zieleśkiewicz), Rybicki (65, Czapliński) – Broź (65, Warchoł).

Rubin (I połowa): Małoletkow – Kibardin, Askarow, Sorokin, Sitdikow – Ajpurow, Szadrin, Boczarow, Kotliarow, Galiakberow – Petra
Rubin (II połowa): Małoletkow – Muchtarow, Kobachidze, Cvetković, Nasybullin – Kaliński, Zajcew, Bałabanow, Salimow, Livaja – Wszywcew.