sipr_071012-9843Po niezłym początku sezonu Widzew Łódź dostał widocznej zadyszki. Łodzianie w drugim kolejnym spotkaniu przegrali tracąc przy tym  trzy gole.

Pierwsza połowa była wyrównana. Obie drużyn rozpoczęły z impetem i sporo działo się pod bramkami. Od 12 minuty Widzewiacy kilkukrotnie próbowali uderzać na bramkę Janukiewicza. Kolejno Dudek, Broź i Kaczmarek albo nie trafiali, albo strzelali wprost w golkipera. W 26. minucie uderzenie Pogoni i dobrze grający w tym spotkaniu Kolendowicz przegrywa akcję z Mielcarzem. Pięć minut przed gwizdkiem kolejna ładna akcja gości, jednak z zamieszaniem poradzili sobie Mielcarz i Phibel.

sipr_071012-9813

W drugiej połowie wyjście Pogoni i 1:0 dla gości. W 54. minucie Frączczak sam na sam położył Mielcarza i wpakował piłkę do bramki. Osiem minut kolejny błąd defensywy Widzewa. Edi podał do Kolendowicza i zrobiło się 0:2. Łodzianie nie podawali się i szybko strzelili kontaktową bramkę. Po rożnym i zamieszaniu ładnym strzałem Kaczmarek pokonał Janukiewicza. Wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem, jednak taktyczny faul i druga żółta kartka debiutanta, Adama Banasiak, podcięła im skrzydła.

Jeszcze jedna ładna akcja gości i gol Dąbrowskiego, a potem wiele nieskładnych akcji. Łodzianie obudzili się dopiero w doliczonym czasie gry, jednak nie stać ich było na kolejną bramkę.

Widzew Łódź – Pogoń Szczecin 1:3 (0:0)
Gole: 66. Kaczmarek (Widzew) – 54. Frączczak, 62. Kolendowicz 62, M78. Dąbrowski (Pogoń)

Widzew: Mielcarz – Broź, Phibel, Abbès, Banasiak, Aléx Bruno (46. Kowalski), Bartoszewicz, Okachi, Dudek (63. Rybicki), Kaczmarek, Ben Dhifallah (66. M. Stępiński).

Pogoń: Janukiewicz –  Hricko, Hernâni, Dąbrowski, Pietruszka, Frączczak (79. Budka), Rogalski (85. Szałek), Golla, Akahoshi, Kolendowicz, Andradina (73. Traoré).

żółte kartki: Banasiak, Bartoszewicz (Widzew) – Pietruszka, Rogalski, Hernâni, Golla, Hricko (Pogoń)
czerwona kartka: 68. Adam Banasiak (Widzew, za drugą żółtą)