IMG_0304-00138. kolejce piłki nożnej IV ligi łódzkiej, na obiekcie Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego w Łodzi. RTS Widzew Łódź rozegrał z Mechanik Radomsko ostatnie pożegnalne spotkanie na szczeblu czwartoligowym. W tym dniu Widzew rozegrał spotkanie  jako goście. Dzięki uprzejmości działaczy klub z Radomska, łodzianie mogli zorganizować mecz w Łodzi i po meczu świętować awans na Placu Wolności. Przypomnijmy, iż Widzew zapewnił sobie awans do III ligi na dwie kolejki przed końcem sezonu. Spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 1:1. Bramki w meczu strzelali: Przemysław Rodak (Widzew) i Jakub Tazbir (Mechanik).

Łodzianie byli w rundzie wiosennej niepokonanym zespołem, gdzie odnieśli siedemnaście zwycięstw i tylko dwa zremisowali. W bilansie bramkowym w tej rundzie również wykazali się zawodnicy Widzewa: 59 strzelonych bramek i tylko cztery stracone. Cała drużyna Marcina Płuski zasłużyła na duże brawa i słowa uznania, za to co osiągnęła będąc w IV lidze.

W trakcie meczu doszło do incydentu z udziałem kibiców i policji. W 20’ min. meczu kibice będący poza stadionem i nie posiadający biletów, próbowali wejść od ulicy Kilińskiego na stadion, w tym również chcieli im pomóc kibice obecni na stadionie. Mecz został przerwany na pięć minut, gdzie policja wtargnęła na trybunę stadionu, a część uciekających kibiców wbiegła na boisko. Interwencja służb porządkowych była nie do końca bezpiecznym działaniem z użyciem siły fizycznej oraz gazu w stosunku do fanów m.in. dzieci czy też kobiet.

Po meczu wszyscy kibice Widzewa Łódź wraz z całą drużyną i działaczami, udali się na przemarsz i świętowanie sukcesu w stronę ulicy Piotrkowskiej. Cała drużyna i klubowi działacze Widzewa jechali otwartym czerwonym autobusem w stylu angielskim, a za nim podążał kilku tysięczny tłum fanów czerwono – biało – czerwonych w asyście policji oraz latający helikopter. Wspólna widzewska feta  miała swój końcowy finał na Placu Wolności, gdzie długo i głośno kibice wykazywali swoją radość z awansu do III ligi.

Przed spotkaniem wywiadu udzielił prezes klubu RTS WIDZEW Łódź Marcin Ferdzyn:
– Nie miałem żadnej chwili zwątpienia i wierzyłem od początku, że awansujemy. Wspieraliśmy się również z Rafałem Krakusem i o boje wspieraliśmy się we wspólnych decyzjach, które podjęliśmy. Wierzyliśmy cały czas w zespół i trenera i udało się osiągnąć ten cel. Dziś w ostatnim meczu w Łodzi z Mechanik Radomsko chcemy przypieczętować tą udaną rundę. Myślę, że pierwszy maleńki kroczek został właśnie zrealizowany.

Prezes klubu został również zapytany został o rywalizację w trzeciej lidze i wsparcie finansowe sponsorów?:
– Robimy wszystko jako działacze, aby klub został zorganizowany profesjonalnie. Cały czas pojawiają się nowi partnerzy, gdzie są widoczne loga firm na naszym portalu internetowym. Pojawił się w mediach pan Ryszard Komornicki i nie będę ukrywał, że chcemy z nim współpracować. Głównie ma być to osoba odpowiedzialna za struktury grup młodzieżowych. Wiemy, że Komornicki dobrze się na tym zna i będzie nam mógł w tym pomóc. Tak jak mówiłem na początku budowania celów długoterminowych i krótkoterminowych. Cele krótkoterminowe zostały już zrealizowane, natomiast długoterminowe realizujemy w tej chwili. Czyli chcemy z budować struktury młodzieżowe i opierać pierwszy zespół Widzewa na swoich wychowankach oraz na  młodzieży z Łodzi. Zapraszamy młodzież z każdych regionów Polski jak i również podpisaliśmy umowę ze Społeczną Akademią Nauk. Podpisaliśmy również umowę jednym ze znanym technikum w Wolborzu. Myślimy o młodzieży i długofalowym budowaniu Widzewa. Jeśli chodzi o finanse myślę, że jest dobrze i jesteśmy przygotowani na trzecią ligę, aby walczyć o awans do II ligi. Robimy już pod tym kątem wzmocnienia drużyny. Dziś niestety, ale niektórzy zagrają po raz ostatni w Widzewie. My osiągnęliśmy awans do trzeciej ligi i każdy awans wyżej będzie powodował jakieś zmiany w kadrze. Niestety, ale poziom dużo się różni między trzecią a czwartą ligą. Chcemy zwiększyć w drużynie rywalizację, więc wzmocnień będzie jeszcze sporo. Prezes w dalszej części wypowiedział  się z jakim poziomem ligowym można spodziewać się zawodników do obecnej drużyny i ilu można się spodziewać?: – Będziemy raczej wzmacniać zespół na zawodnikach, którzy będą rywalizować w zespole. Wspólnie z trenerem Marcinem Płuską liczymy, że rywalizacja będzie taka jaka była za czasów starego wielkiego Widzewa. Będą to zawodnicy może nie kojarzący się kibicom z nazwiskami z ekstraklasy, gdyż my nie jesteśmy jeszcze na tym poziomie ligowym. Tylu zawodników nowych przyjdzie, ilu od nas odejdzie. Myślę, że kibice będą mieli miłą niespodziankę jak zobaczą drużynę w rundzie jesiennej. Również liczę, że drużyna trzeciej lidze będzie grała satysfakcjonująco dla kibiców i osiągała korzystne wyniki w meczach. W ostatnich słowach prezesa padły słowa o dzisiejszym świętowaniu: – Wiem, że będzie przemarsz kibiców, a My mamy jechać z przodu otwartym czerwonym londyńskim autobusem na Plac Wolności. Piłkarze mają po tej fecie przygotowany lokal, aby się troszkę rozluźnić. Prezes również na zakończenie wypowiedzi podsumował: – Dla Mnie osobiście pocieszające jest to, że całe widzewskie środowisko pomaga klubowi i ciągnie ten wózek w jedną tą samą stronę i za to dziękuje. Liczę też mocno, że będziemy razem i wspólnie dążyli do powrotu do ekstraklasy.   

Łodzianie do trzecioligowego sezonu rozpoczną  przygotowania 7 lipca, gdzie w planach jest m.in. obóz przygotowawczy w Wolborzu. Rozpoczęcie sezonu ma się rozpocząć 12 sierpnia.

RTS Widzew Łódź – Mechanik Radomsko 1:1 (0:0)
Bramki: : Przemysław Rodak (59’),  Jakub Tazbir (62’.)
Mechanik: Dawid – Lewacki, Perliński, Frączyk, Michalski – Szymczak, Nowak (80′ Dryja), Krawczykowski, Tazbir (86′ Pisarek), Piasecki (61′ Grabarczyk) – Walioszczyk (89′ Szewczyk)
Widzew: Sokołowicz – Bartos (90 + 2′ Bondara), Czaplarski, Bończak, Gromek – Budka, Okachi, Rodak (75′ Kaczyński), Strus – Zawodziński (82′ Możdżonek) – Kowalczyk (72′ Tlaga)
Żółte kartki:
Sędzia: Błażej Pietrzak (Łódź)
Widzów: 1970

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC04492
ŁKS Łódź – GKS Katowice 0:1 (foto)
derbylodzi2010_20100308_1146890421
Flota Świnoujście – ŁKS Łódź 1:0
RED_BULL_NEYMAR_JRS_FIVE_3_FOT_BARTOSZ_WOLINSKI
Neymar Jr’s Five w Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*