15widzewWidzew Łódź przegrał na własnym stadionie 1:2 z Lechią Gdańsk w meczu kończącym 27. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy.  Jedynego gola dla łodzian strzelił z rzutu karnego Łukasz Broź.

Widzewiacy przeważali w pierwszej połowie meczu, choć nie przekładało się to na sytuacje bramkowe.  Jedną z lepszych okazji stworzyli sobie w 9. minucie po rzucie rożnym Lechii Gdańsk. Wyprowadzili szybką kontrę, Marcin Kaczmarek dograł piłkę do Łukasza Brozia, a ten wyszedł sam na sam z bramkarzem gości.  Niestety nieco wyrzucił sobie piłkę na prawą stronę i w efekcie uderzył obok bramki.

Kilka minut później łodzianie wyprowadzili kolejną akcję prawą stroną. Piłkę pole karne dośrodkował Alex Bruno, a Krzysztof Bąk walcząc z Ben Difallahem dotknął ją ręką. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny, którego na bramkę, po raz kolejny w tym sezonie, zamienił Łukasz Broź. Lechici jeszcze przed przerwą mieli znakomitą okazję do wyrównania, ale swoją szansę zmarnował Piotr Wasilewski, który z bliska nie trafił w bramkę.

W drugiej części meczu gra wyglądała podobnie. Znów przeważali gracze Widzewa, choć sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo. W końcu jednak niedokładne podanie Łukasza Brozia wykorzystali Lechici, którzy wyprowadzili błyskawiczną kontrę. Po podaniu ze środka pola Adam Duda pokonał Macieja Mielcarza przerzucając piłkę nad jego głową. Kilka minut później było już 2:1 dla gdańszczan. Tym razem bramkę z dystansu strzelił Mateusz Machaj, który podobnie jak Adam Duda wszedł na boisko z ławki rezerwowych.

Widzew Łódź na 3 kolejki przed zakończeniem rozgrywek ma już tylko 5 punktów przewagi nad strefą spadkową. Kolejny mecz przy Alei Piłsudskiego odbędzie się w ten piątek. Widzew będzie podejmował zmierzającą po tytuł Mistrza Polski Legię Warszawa.