widzewcracovia_0251W piątek, 12 listopada Widzew podejmował najsłabszy zespół Ekstraklasy, Cracovię. Niestety gra gospodarzy była tak słaba, że łodzianie powinni martwić się o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Widzew tradycyjnie rozpoczął w zmienionym składzie. W pierwszej jedenastce znaleźli się m. in. Ostrowski, Radowicz i Broź. U gości na “stare śmieci” powrócili Ślusarski, Matusiak i Szeliga.

Goście, których sytuacja jest tragiczna, nie bali się i atakowali od samego początku. Jednak to Widzew miał lekką przewagę. W 18 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Grzelczak. Jego strzał głową sparował Cabaj.

Po 25 minutach groźnie zaatakowali goście. Najpierw wyśmienitą okazję zmarnował Łuczak, potem Ntzibazonkiza. Wreszcie w 28. minucie Cracovia, po strzale Ślusarskiego, objęła prowadzenie. Do końca pierwszej połowy Widzewiacy drżeli o wynik. Fatalnie w bramce sprawował się Kaniecki, który kilkakrotnie źle interweniował.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnego strzału Budki, który w przerwie zmienił Ostrowskiego. Łodzianie przeważali, aż wreszcie w 58. minucie po strzale Brozia doprowadzili do wyrównania. Po strzelonym golu gospodarze rozpoczęli szturm na bramkę gości. Niestety pod bramką gości byli nieporadni i nieskładni.

Pod koniec rozegrał się Radowicz, którego najpierw uderzenie zablokowano, a kolejne obronił Cabaj. W 78. tragedia – Ukah fauluje i karny dla gości. Czerwona kartka dla Widzewiaka. Na szczęście Matusiak strzela nad bramką. Widzew rozpoczyna napór. W 85 minucie najlepszy na boisku Budka po zagraniu Dudu trafia na 2 do 1. Wydawało się, że wszystko dobrze się skończy, jednak kiks obrońców i w 89. minucie remis dla Cracovii ratuje Dudzić.

Widzew w całym meczu grał źle. Warto zastanowić się nad  sprowadzeniem nowego bramkarza. Kaniecki, jak i Mielcarz popełniają zbyt wiele błędów. W dodatku  trener Kretek chyba nie sprawdza się w swojej roli.  W tej chwili wolny jest Zieliński – może jego sprowadzenie pomogłoby w grze łodzian.

Widzew Łódź – Cracovia Kraków 2:2 (0:1)
Gole: 58. Broź, 85. Budka – 28. Ślusarski, 89. Dudzić

Widzew: Kaniecki – Ben Radhia, Ukah, Bruno Pinheiro, Dudu, Ostrowski (46. Budka), Radowicz (84. Szymanek), Broź, Grzelczak (58. Lisowski), Sernas, Robak

Cracovia: Cabaj – Janus, Polczak, Kosanović, Sasin, Szeliga, Ntibazonkiza (87. Pawlusiński), Radomski, Łuczak (60. Klich), Ślusarski (67. Dudzić), Matusiak

Żółte karki: Ben Radhia, Sernas (Widzew), Matusiak, Szeliga, Polczak, Dudzić (Cracovia)
Czerwona kartka: Ukah (78. minuta)

Widzew Łódź - Cracovia Kraków 2:2Widzew Łódź - Cracovia Kraków 2:2 Widzew Łódź - Cracovia Kraków 2:2 Widzew Łódź - Cracovia Kraków 2:2
Widzew Łódź - Cracovia Kraków 2:2 Widzew Łódź - Cracovia Kraków 2:2Widzew Łódź - Cracovia Kraków 2:2 Widzew Łódź - Cracovia Kraków 2:2Widzew Łódź - Cracovia Kraków 2:2