DSC_0009Widzew był faworytem tego meczu. Niestety zabrakło zawodnikom gospodarzy pomysłu na rozmontowanie szczelnej defensywy Gdynian. Arka swój cel osiągnęła i, z trudnego terenu wywiozła jakże cenny punkt.

Pogoda dopisała i na stadionie pojawiło się około 9 tysięcy kibiców. W tym około 700 osób z Gdyni. Spodziewali się oni emocjonującego i stojącego na przyzwoitym poziomie meczu. Jednak wszyscy byli rozczarowani. Ten mecz po prostu się odbył, strzałów było jak na lekarstwo. Arka murowała dostęp do własnej bramki, a Widzew nie miał pomysłu jak rozmontować defensywę drużyny gości. Kibice irytowali się kolejnymi długimi piłkami na (najsłabszego w drużynie Widzewa) Sernasa, który nie miał żadnych szans w powietrznych pojedynkach z wyższym od niego o głowę Nollem.

W pierwszej połowie aktywni byli Budka i Dudu. Jednak pierwszy w drugiej połowie zgasł, a Brazylijczyk nie miał odpowiedniego wsparcia ze strony kolegów. Zmiana Grischoka za Dzalamidze nie wniosła nic pozywnego do gry gospodarzy. Kilka razy nawet najlepszy na boisku Dudu był podirytowany nieporadnością zagrań swojego kolegi. Panka, który miał nadawać ton grze dostojnie przechadzał się po boisku.

W drugiej połowie obie drużyny grały praktycznie bez lini pomocy. W tej strefie boiska powstała ogromna dziura, jednak ani jedna, ani druga strona nie potrafiły tego wykorzystać. Ciężko szukać pozytywów w takim meczu. Nie może być tak, że rozgrywaniem piłki zajmuje się Szymanek,który jest przede wszystkim obrońcą, i z tej roli razem z Maderą wywiązali się bardzo dobrze. To chyba jedyny plus dzisiejszej konfrontacji – gra defensywy. Po meczu bez historii Widzew zremisował z Arką 0:0.

Widzew Łódź – Arka Gdynia 0:0

Widzew: Mielcarz – Ben Radhia, Madera, Szymanek, Dudu, Budka (81. Zigajevs), Broź, Panka, Riski (60. Durić), Dzalamidze (46. Grischok), Sernas
Arka: Marcelo – Bednarek, Zawistowski, Skela (59. Burkhardt), Labukas, Noll, Bruma, Szmatiuk, Glavina (86. Płotka), Bozok, Ivanovski (80. Mawaye)
Żółte kartki: Grischok (Widzew),Zawistowski, Bednarek, Burkhardt (Arka)
Sędzia: Robert Małek (Zabrze)
Widzów: 9000

Trenerzy o meczu:

Czesław Michniewicz (trener Widzewa): Bezbramkowy remis nie jest wynikiem, o jakim marzyłem ja oraz zespół.Za nami ciężki mecz. Przed spotkaniem zdawaliśmy sobie sprawę ze stawki tej potyczki. Szkoda, że nie udało nam się wygrać. Trzy punkty oddaliłby nas od drużyny Arki. Natomiast porażka spowodowałaby przybliżenie się do strefy spadkowej.

Frantisek Straka (trener Arki): Przyjechaliśmy do Łodzi po punkty. Udało nam się wywalczyć remis, więc cel został wykonany. Jesteśmy zadowoleni z tej zdobyczy, a w kolejnych meczach będziemy walczyć o kolejne punkty.

Widzew Łódź – Korona Kielce 3:1 (foto + wideo)

widzew : arka 0:0 widzew : arka 0:0 widzew : arka 0:0 widzew : arka 0:0
widzew : arka 0:0 widzew : arka 0:0 widzew : arka 0:0