IMG_9058W meczu 35. kolejce piłki nożnej IV ligi łódzkiej, RTS Widzew Łódź zmierzył się, na obiekcie SMS Łódź, z Andrespolią Wiśniowa Góra. Łodzianie po pierwszej połowie otworzyli wynik 3:0 – tym samym rezultatem zakończyli całe spotkanie. Pewne zwycięstwo podopieczni Marcina Płuski już o krok dzieli od awansu do III ligi. Gole strzelali: Kamil Bartos, Michał Czaplarski, oraz Robert Kowalczyk.

Kolejne zdobyte trzy punkty przez łodzian przybliżają do oczekiwanego awansu.  Widzewiacy zwyciężyli w rundzie wiosennej piętnaście razy i raz zremisowali ze Zjednoczonymi Bełchatów. W dalszym ciągu łodzianie pozostają liderem w  tabeli i mają pięć punktów przewagi nad drugim KS Paradyż. Sukces awansu Widzewa, gdzie przy okazji szampany zostaną wystrzelone w górę jest już to możliwe w  najbliższą środę. Wystarczy, że Widzew zwycięży w Strykowie, a KS Paradyż nie wygra swojego spotkania z Jutrzenką Warta.

W spotkaniu z Andrespolią pecha miał obrońca Widzewa Kamil Bargieł, który doznał kontuzji w 29. minucie, gdzie prawdopodobnie zerwał miesień dwugłowy. We wtorek obrońca przejdzie badania USG, ale już jest pewne, że obrońca w tym sezonie już nie wystąpi na boisku. Również strzelec pierwszej bramki Kamil Bartos musiał opuścić boisko z powodu urazu w 65. minucie, gdyż  z kolei poczuł ból w mięśniu.

Mecz miał otoczkę widzewską, gdyż w klubie z Andrespola występują dwaj byli widzewiacy Michał Pietras i Mariusz Rachubiński. Obrońca Pietras, który w rundzie jesiennej wystąpił we wszystkich spotkaniach w drużynie Widzewa, a teraz wystąpił Andrespoli od pierwszej minuty do 65 minuty meczu. Napastnik Rachubiński przeciwko czerwono- biało- czerwonym nie mógł niestety wystąpić z powodu kontuzji kolana. Zawodnik obserwował z ławki rezerwowej występ swoich kolegów z drużyny, ale przy okazji miał na sobie kibicowską koszulkę Widzewa. Również warto wspomnieć, iż liczna grupa sympatyków Widzewa z Andrespola wraz z młodszymi kibicami pojawiła się na stadionie SMS Łódź, gdzie wszyscy mieli jednakowe koszulki z napisem: „ Andrespol Tylko Widzew” oraz widoczny transparent  w barwach klubowych.

Kolejny mecz RTS Widzew Łódź rozegra wyjazdowe spotkanie ze Zjednoczonymi Stryków 8 czerwca o godzinie 18:00.

joomplu:110651

Widzew Łódź – Andrespolia Wiśniowa Góra 3:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Kamil Bartos (3.), 2:0 Michał Czaplarski (8.), Robert Kowalczyk (19).

Widzew: Choroś –  Tlaga, Czaplarski, Bargieł (29. Dudała), Gromek – Budka, Rodak, Okachi, Bartos (65. Strus) – Zawodziński (73. Możdżonek) – Kowalczyk (55. Kaczyński)
Andrespolia: Kulpa – Pietras (65′ Kuchciak), Lipski (77′ Rzepecki), Grzybowski, Ciszewski (46′ Indraszczyk) – Kopa, Dynel, Chorąży (46′ Sławiński), Kurzawa, Sobczak – Michalski
Żółte kartki: Dynel (Andrespolia)

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)
Widzów: 1970.