W sobotę, 31 sierpnia, Widzew Łódź podejmował lidera II Ligii, drużynę Stali Rzeszów. Po najlepszym w tym sezonie meczu, bezsprzecznie będąc drużyną lepszą, łodzianie zwyciężyli 3:1.

Pierwszy raz w tym sezonie w Widzewie od pierwszej minuty zagrał Mateusz Możdzeń oraz Wojciech Pawłowski, który kilkukrotnie uratował gospodarzy od straty gola. Mimo przewagi łodzian gościom jednak udało się uzyskać prowadzenie. W 25. minucie ładnie uderzył Artur Pląskowski.

Widzew nie poddał się i grał wreszcie ze swoim “legendarnym charakterem”. W 36. minucie do remisu doprowadził Rafał Wolsztyński, a w drugiej połowie kolejno trafiali Daniel Mąka (68 minuta) i Marcin Robak (84. minuta z karnego).

Widzew Łódź – Stal Rzeszów 3:1 (1:1)
Gole: 36. Wolsztyński, 68. Mąka, 84. Robak – 25. Pląskowski

Widzew: Pawłowski – Kosakiewicz, Tanżyna, Zieleniecki, Pięczek – Mąka (77. Turzyniecki), Możdżeń (75. Zejdler), Poczobut, Gutowski (90. Kordas) – Wolsztyński (81. Mandiangu) – Robak
Stal: Kaczorowski – Sierant, Kostkowski, Szeliga (57. Cyfert), Głowacki – Olejarka (70. Szczepanek), Ligienza (68. Goncerz), Reiman, Chromiński (82. Nawrot), Mozler – Pląskowski
Żółte kartki: Robak, Mąka, Kosakiewicz, Pawłowski – Ligienza, Cyfert, Goncerz, Reiman.