Po dobrym spotkaniu derbowym lepsi okazali się goście, drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego. ŁKS wciąż na czele tabeli 1 Ligii, Widzew zajmuje nadal ostatnie miejsce.

Przez większość czasu to Widzewiacy dyktowali warunki gry, ale to ŁKS zdobył dwie bramki. Wydawało się, że przewaga gospodarzy zamieni się w gola, jednak w 15. minucie Rozwandowicz strzelił na 1:0. Po przerwie znów Widzew podjął próbę wyrównania, miał ku temu kilka okazji. Jednak kolejna akcja gości i druga bramka – w 64. minucie Klimczaka.

Widzew nie potrafił otrząsnąć się, a od 85. minuty grał w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Poczybuta. Paradoksalnie był to dotychczas najlepszy mecz w wykonaniu gospodarzy, ŁKS po prostu wypunktował rywala i zdobył trzy punkty.

Widzew Łódź – ŁKS Łódź 0:2 (0:1)
Gole: 15. Rozwandowicz, 64. Klimczak

Widzew: Mleczko – Kosakiewicz, Grudniewski (68. Tanżyna), Nowak, Becht (80. Stępiński) – Fundambu (80. Michalski), Mucha, Poczobut, Kun (72. Ojamaa) – Czubak (72. Ameyaw), Robak.
ŁKS: Malarz – Wolski, Dąbrowski, Sobociński, Klimczak – Pirulo (87. Nawotka), Domínguez (60. Srnić), Rozwandowicz (65. Tosik), Trąbka, Ratajczyk (65. Gryszkiewicz) – Samu Corral (87. Sekulski).

Żółte kartki: Poczobut, Nowak, Michalski – Trąbka, Dąbrowski, Pirulo, Klimczak, Wolski.
Czerwona kartka: Bartłomiej Poczobut (85.).