Piłkarze Widzewa Łódź w niedziele 28 marca w godzinie 12:40 rozegrali mecz Fortuna 1 liga 22. kolejka z GKS Jastrzębie. Łodzianie drugą połowę spotkanie grali w dziesiątkę, gdyż 45. minucie dostał drugą żółtą kartę, a zarazem czerwoną co w tym wypadku musiał opuścić z boiska do szatni. Widzew grając całą drugą część meczu w dziesiątkę, zdołał pokonać GKS Jastrzębie 2:0, po bramkach strzelonych przez obrońcę Daniela Tanżynę i pomocnika Mateusza Michalskiego.

W drugiej części spotkania 58. minucie groźnie wyglądała akcja, po której Przemysław Kita upadając złapał się za lewe kolano. Pomocnik łodzian musiał opuścić i doszło do zmiany na boisko wszedł Patryk Mucha. Na konferencji prasowej trener Enkeleid Dobi: – „Miejmy nadzieję, że to nic groźnego, gdyż dla nas i dla samego zawodnika była by to wielka strata. Bądźmy jednak optymistami. Myślę, że jutro będziemy wiedzieć więcej po przeprowadzeniu badań na temat zdrowia Przemka Kity”.

Wypowiedź po meczu trenera Enkeleid Dobi (Widzew Łódź): – Chcemy jak najszybciej zapomnieć o pierwszej połowie tego meczu i zostawić ją za sobą. Mecz trwa 90 minut. W przerwie powiedzieliśmy sobie w szatni, że w tej lidze nie ma łatwych meczów, a my musimy być bardzo konsekwentni i zdeterminowani. Przyniosło to efekt w drugiej połowie. Mamy wielki szacunek do GKS-u Jastrzębie, który też pokazywał dużą determinację i mocno stawiał nam czoła, zwłaszcza w pierwszej połowie. Po przerwie nie było nam łatwo grać dziesięciu przeciw jedenastu, ale pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony. Piłka jest nieprzewidywalna i oczywiście nikt nie spodziewał się, że jeszcze przed przerwą grać będziemy w osłabieniu. Czapki z głów przed zespołem za grę w dziesięciu na jedenastu, ale tylko za drugą część. Przed nami jeszcze 12 spotkań. Była chwila na radość i teraz zaczynamy operację „Sosnowiec”. – (wypowiedź z Widzew TV).

Kolejny mecz Widzew rozegra w sobotę o godzinie 16:00  na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec.

Widzew Łódź – GKS Jastrzębie 2:0 (0:0)