Piłkarze Widzewa Łódź  16 stycznia  rozegrali pierwszy mecz kontrolny w nowym roku przed rundą wiosenną, a rywalem była trzecioligowa Elana Toruń. Boisko przy ulicy Małachowskiego było ze sztuczną nawierzchnią i pokryte śniegiem, ale niestety w tym dniu opady śniegu były przez cały mecz, co też obie drużyny miały problem z tworzeniem składnych akcji. W tym kontrolnym meczu padły trzy bramki, ale lepiej wypadła drużyna Elany Toruń, która pokonała łodzian 1:2.

Szkoleniowiec łodzian Enkeleid Dobi testował  w tym spotkaniu czterech zawodników Bartosz Guzdek z klubu (Rekord Bielsko – Biała), Igor Drapiński (SMS Łódź), Dawid Owaczarek  i Mateusz Malec (II drużyna Widzew). Od pierwszych minut obok snajpera Marcina Robaka wystąpił 45’ minut Bartosz Guzdek , po przerwie zmienił zawodnik z drugiej drużyny Mateusz Malec. Guzdek od szkoleniowca łodzian zebrał za swój występ nawet pochwały. Na środku obrony na pozycji stopera zadebiutował Igor Drapiński. W bramce łodzian od pierwszych minut bronił trzeci bramkach Konrad Reszka, a po przerwie stanął między słupkami Miłosz Mleczko, który obronił karnego w 89’ minucie po strzale Kacpra Jóźwickiego. Oby dwie jedenastki były podyktowane przez sędziego na niekorzyść łodzian, w tych samych okolicznościach, gdzie piłka zagrana była w polu karnym ręką.

W meczu zabrakło nowo pozyskanego napastnika Pawła Tomczyka, który ma jeszcze zaległości treningowe i szkoleniowiec łodzian dał mu odpocząć. Nie wystąpił też w tym spotkaniu obrońca Daniel Tanżyna, Przemysław Kita oraz niechciani już w klubie golkiper Wojciech Pawłowski i obrońca Sebastian Rudol.

Niestety chluby łodzian przegrany sparing nie przynosi, gdyż przegrali w fatalnym stylu i rywal z Torunia jest niżej o dwie klasy.

Wypowiedź trenera Enkeleid Dobi: „Cóż mogę powiedzieć po takim meczu? Po pierwsze, cieszę się z tego, że nikt nie nabawił się kontuzji jak i również całego mikrocyklu. Warunki nadawały się bardziej do gry w hokeja, ale były takie same dla obu drużyn, więc nie mogą być usprawiedliwieniem. W ciągu ostatniego tygodnia napracowaliśmy się, dzisiaj zabrakło nam mądrej i rozsądnej gry, a także skuteczności” – stwierdził w rozmowie z Widzew TV.

Kolejne mecze kontrolne w miesiącu styczniu jak informuje portal klubowy widzew.com są zaplanowane i rozegrają również w Łodzi to już w najbliższą środę 20 stycznia z Pogonią Grodzisk Mazowiecki i  sobota 23 stycznia Widzew – Polonią Warszawa. 30 stycznia z Zagłębiem Sosnowiec na boisku rywala.

Widzew Łódź – Elana Toruń 1:2 (0:2)

Bramki:

0:1 Marcin Matus  (4’)

0:2 – Hubert Antkowiak (19’) – rzut karny

1:2 Bartłomiej Poczobut (58’) – rzut karny

Widzew Łódź ( I połowa):

Reszka – Kosakiewicz, Grudniewski, Drapiński, Stępiński – Ameyaw, Mucha, Możdżeń, Kun – Robak, Guzdek

Widzew (II Połowa):

Mleczko – Owczarek, Nowak, Drapiński, Becht – Michalski, Poczobut, Fundambu (72′ Guzdek), Prochownik – Czubak (83′ Fundambu), Guzdek (64′ Malec)

Trener: Enkeleid  Dobi

Elana Toruń ( I połowa):

Kuchnicki – Lenkiewicz, zawodnik testowany I, Munoz, Pawlicki – Wienczek, Pipi, Szczyrba, Camacho, Marcin – Antkowiak

Elana (II połowa):
Haluch – Lubowicz, zawodnik testowany II, Świeciński, Niemiec – Rak, Jóźwicki, Zagórski, Stupienko, W. Pisarek – D. Pisarek

Żółte kartki: Grudniewski (Widzew)

Sędzia: Albert Różycki (Łódź)