Kolejny raz Widzew zawiódł. 1 lipca na własnym stadionie łodzianie tylko zremisowali z Elaną Toruń 1:1. Chociaż wciąż zajmują 1 miejsce w lidze, to wicelider, Górnik Łęczna, zrównał się z nimi punktami. Do końca sezonu pozostało pięć kolejek.

Widzew mógł wygrać, jednak zawodnicy niemiłosiernie marnowali szanse, których szczególnie w drugiej połowie było kilka. Udało się to tylko w 17. minucie Marcinowi Robakowi, goście doprowadzili do remisu 20. minut później.

Widzew Łódź – Elana Toruń 1:1 (1:1)
Gole: 17. Robak – 37. Hrnčiar

Widzew: Pawłowski – Kosakiewicz, Rudol, Tanżyna, 37. Kordas – Mandiangu (46. Ojamaa), Poczobut, Możdżeń (66. Radwański), Gutowski – Wolsztyński (74. Gąsior), Robak.
Elana: Kuchnicki – Stryjewski (90. Rak), Świeciński, Onsorge, Górka – Kościelniak, Kołodziej, Hrnčiar, Pisarek (68. Boniecki) – Machaj (74. Jóźwicki), Kozłowski.

Żółte kartki: Poczobut, Robak, Rudol, Radwański – Onsorge, Boniecki, Stryjewski.