Piłkarze Widzewa Łódź  29 listopada  rozegrali mecz w czternastej kolejce Fortuna I ligi na swoim stadionie „W Sercu Łodzi” podejmował Arkę Gdynia. W końcu kibice Widzewa mogli zobaczyć lepszą grę swoich idoli i cieszyć się ze zwycięstwa 2:1. Wynik spotkania mógł być wyższy, gdyby zawodnicy Widzewa byli bardziej skuteczni w wykorzystywaniu sytuacji bramkowych. Powiewa też optymizmem, gdyż Arka jest w czołówce tabeli i została pokonana. Przy takim zaangażowaniu i odniesionych zwycięstw łodzian, zespół może w niedługim czasie przybliżyć się do strefy barażowej i walczyć o awans do ekstraklasy.

W pierwszej części spotkania duża była przewaga łodzian i więcej mieli sytuacji bramkowych do podwyższenia spotkania. Widzew już w 4. minucie spotkania mógł prowadzić, gdzie szybką akcją wszedł Robak i podał do nad wybiegającego Karola Czubaka, który miał przed sobą tylko golkipera gdynian. Niestety trafił, ale w słupek bramki! W 22. minucie Robak wywalczył rzut rożny, z którego piłkę wprost na głowę obrońcy Krystiana Nowaka, a piłka trafiła w słupek, ale do piłki dopadł Karol Czubak i  z bliskiej odległości strzelił i otworzył wynik meczu.

Kolejna dogodna sytuacja do podwyższenia wyniku nadarzyła się w 33. minucie. Ten sam strzelec pierwszego gola niestety, ale stojąc metr od bramki strzelił wysoko nad poprzeczką.

Po przerwie wykorzystane sytuacje się zemściły. Szybka kontra gdynian i w 47 minucie Rafał Wolsztyński podał do Mateusza Żebrowskiego, ten strzelił na bramkę Widzewa.  Bramkarz Miłosz Mleczko odbił piłkę, ale trafiła ona w słupek i wpadła do siatki. Nadeszła chwila szczęśliwa w tym dniu dla jubilata – Marcina Robaka, który tego dnia obchodził 38 urodziny strzelił zwycięską bramkę. Po dośrodkowaniu Mateusz Możdżeń strzelił, Daniel Kajzer odbił piłkę pod nogi Marcina Robaka, a ten wiedział co zrobić i strzelił do bramki.

Mecz zasłużenie wygrali łodzianie i miejmy nadzieję, że od tego zwycięstwa i dobrej formy będą też zwycięstwa wyjazdowe.  Kolejny mecz piłkarze Widzewa rozegrają w Tychach z tamtejszym GKS, czwartek 3 grudnia godzina 18. Mecz na własnym boisku 6 grudnia o godzinie 19:10 z Koroną Kielce.

Widzew Łódź – Arka Gdynia 2:1 (1:0)