Za nami turniej Mistrzostwa Świata do lat 20 rozgrywany w Polsce. W finale, który obył się w Łodzi, spotkały się drużyny Ukrainy i Korei Południowej. Po dobrym spotkaniu zwyciężyli nasi wschodni sąsiedzi, jednakże wynik 3:1 nie do końca odzwierciedla przebieg spotkania.

Już w 3. minucie Korea objęła prowadzenie. Celnie jedenastkę wykorzystał Lee Kangin. Ukraińcy doprowadzili do remisu przypadkiem. Do Suprijaha doszła piłka, a ten strzał zamienił na bramkę. Mecz był w pierwszej połowie wyrównany, jedna i dryga drużyna miała swoje szanse, chociaż z gry lepiej wyglądali Koreańczycy. W drugiej połowie wykorzystała je Ukraina. W 53. Suprjaha sam na sam pokonał gospodarza i nieco niespodziewanie zrobiło się 2:1. Koreańczycy wciąż grali ciekawą, składną piłkę i atakiem pozycyjnym coraz to bliżej była strzelenia wyrównującego gola. Tego nie doczekaliśmy się, a Ukraińcy ponownie, w 89. minucie, powyższyli prowadzenie.

To, że Azjaci byli wizualnie lepsi, to wynik m.in. gry Lee Kangina, uznanego za najlepszego zawodnika turnieju. Najlepszym bramkarzem uznano Andrija Łunina, co również wiązało się z jego udanymi interwencjami w spotkaniu finałowym. Najlepszym strzelcem turnieju został norweg, Erling Haland.

Warto nadmienić, że trzecie miejsce zajął Ekwador pokonując Włochy 1:0. Polacy odpadli w drugiej rundzie po pojedynku z Senegalem.

Ukraina – Korea Południowa 3:1 (1:1)
Gole: Władysław Supriacha (34., 53.), Heorhij Citaiszwili (89.) – Kangin Lee (5.)

Ukraina: Andrij Łunin – Ołeksandr Safronow, Walerij Bondar, Daniło Bieskorowanyj – Juchym Konoplia, Ołeksij Chachłow (56. Maksym Czech), Kiryło Dryszliuk, Wiktor Kornijenko – Heorhij Citaiszwili, Serhij Bułeca (88. Ołeksij Kaszczuk), Władysław Supriacha (63. Daniło Sikan)
Korea Południowa: Gwangyeon Lee – Jisol Lee, Hyunwoo Kim, Jaeik Lee – Taehyeon Hwang, Seyun Kim (46. Wonsang Um), Jungmin Kim, Yongwook Cho (63. Sejin Jeon), Jun Choi (80. Kyuhyuk Lee) – Kangin Lee, Sehun Oh

Żółte kartki: Juchym Konoplia (Ukraina) – Hyunwoo Kim, Jaeik Lee, Sehun Oh (Korea Południowa)