IMG_1223Po kilku latach reprezentacyjna piłka powróciła do Łodzi. W niedzielę, 10 października, na stadionie ŁKS-u zorganizowano spotkanie U-20. Niestety w meczu 4. kolejki Turnieju Czterech Narodów 2015/2016 reprezentacja Polski przegrała ze Szwajcarią 2:3. Była to pierwsza porażka biało-czerwonych, którzy mimo tego utrzymali pozycję lidera swojej grupy.

Spotkanie było dość wyrównane. W pierwszej połowie widzieliśmy dwie bramki – w 20. minucie dobra akcja Szwajcarów i gol Grgicia, w 39. minucie mieliśmy wyrównanie po mocnym strzale Michała Nalepy.

Druga połowa zaczęła się od bramki dla Polaków, tuż po gwizdku strzelił ją Karol Angielski. Niestety ostateczne głos należał do gości. W 60. minucie znów Grgić, a w 80. Elvedi i skończyło się 2 do 3.

joomplu:99288

Polska – Szwajcaria 2:3 (1:1)
Bramki: 39. Michał Nalepa, 46. Karol Angielski (Polska) – 20. 60. Anton Grgić, 80. Nico Elvedi (Szwajcaria)

Polska: Mateusz Kuchta – David Niepsuj, Lukas Klemenz, Paweł Bochniewicz, Patryk Stępiński – Tomasz Zając (46. Jakub Arak), Dawid Szymonowicz (46. Jarosław Kubicki), Michał Nalepa (61. Marcin Cebula), Dawid Kort (67. Aleksander Jagiełło), Bartłomiej Smuczyński (63. Paweł Stolarski) – Karol Angielski (67. Gracjan Horoszkiewicz).

Szwajcaria: Baumann – Stettler, Kleiner, Rodrigues, Elvedi – Da Costa, Castroman (65. Spielmann), Gazzetta (65. Haas), Karlen (65. Itten), Grgić – Abreu (78. Sierro)