IMG_0126W październiku prace przy budowie stadionu przy al. Piłsudskiego 138 ciągle trwają i są postępy. Nowy obiekt budowany jest przez firmę Mosty-Łódź. Stadion do użytku ma być oddany w listopadzie 2016 roku i ma pomieścić ponad 18 tysięcy ludzi. W surowym stanie, ale niemal gotowa jest trybuna zachodnia, która będzie główną jeśli chodzi o zaplecze klubu.

Będą znajdować się również specjalne wydzielone boksy dla dziennikarzy oraz loże VIP. Trybuna składa się z czterech kondygnacji. Obecnie na tej trybunie właśnie stawiane są pierwsze ściany oraz została wyposażona w niezbędne instalacje wodno-kanalizacyjne. Przed trybuną pojawiły się pierwsze schody, które będą prowadzić do wejścia na sektory. Do końca roku na trzech trybunach ma powstać zadaszająca konstrukcja stalowa. Po stronie południowej, gdzie wcześniej stała trybuna D (tzw. sektor fanów ”spod zegara”), następuje etap montażu  żelbetowych konstrukcji, tak samo na trybunach: wschodniej (kiedyś trybunie C zwanej „prostą”) oraz północnej – B „niciarka” (poniżej fotogaleria z budowy).

Przypomnijmy, że stadion jest budowany głównie dla klubu RTS Widzew Łódź, który obecnie występuje w IV lidze – okręgu łódzkim. Drużyna jak na razie bez skutecznie walczy o awans do trzeciej ligi. Budowa stadionu z każdym dniem się zmienia i tempo prac rośnie, zaś drużyna Widzewa zawodzi i oddala od osiągnięcia celu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lkswidzew
Widzew i ŁKS – raport z przygotowań
IMG_0701
Widzew Łódź – Pogoń Siedlce 0:1 (foto)
II Otwarte Mistrzostwa Łodzi w beach soccerze

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*