stal_gowno_-_widzew_d_05_20160515_2084375328Mecz 30. kolejce piłki nożnej IV ligi łódzkiej, RTS Widzew Łódź rozegrał wyjazdowe spotkanie ze Stalą Głowno. Łodzianie pokonali Stal Głowno, aż 5:0. Głowno jest najsłabszą drużyną w tej lidze, gdzie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Bramki dla łodzian strzelali: Kamil Bartos, Kamil Tlaga, Michał Czaplarski (dwie) i Patryk Strus.

Drużyna Widzewa odniosła jedenaste zwycięstwo w rundzie wiosennej i to jest rekord w IV lidze. Taką dobrą passę kibice Widzewa, a w szczególności młodsi nie mieli jeszcze w swojej historii. Jeśli drużyna trenera Marcina Płuski  osiągnie w środę dwunaste zwycięstwo LKS Rosanów to powtórzy historyczny rekord z roku 1996, kiedy to osiągnęła legendarna drużyna Widzewa pod wodzą szkoleniowca Franciszka Smudy.

Widzew w pierwszej połowie przeważał, ale nie mógł pokonać rywala. Gdy wydawało się, iż wynik do przerwy utrzyma się remisem bezbramkowy. Na dwie minuty przed przerwą Widzew zdobył bramkę i była to tzw. „bramka do szatni”. Gol został zdobyty na raty, gdzie najpierw strzelał Robert Kowalczyk, który trafił w słupek, a odbita piłka trafiła do Kamila Bartosa, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza Stali – Marcina Chrobaka. Wynik do przerwy 1:0 dla Widzewa.

Druga połowa to już praktycznie na boisku Widzew dominował. W 51. minucie Mariusz Zawodziński wrzucił piłkę na pole karne, gdzie dobrze był ustawiony Kamil Tlaga, który strzela głową i  podwyższa wynik spotkania na 2:0. Trzecia bramka już tylko kwestią czasu, gdyż gospodarze opadli z sił. Rzut rożny wykonywany przez Mariusza Zawodzińskiego, gdzie piłka została umieszczona w bramce przez kapitana łódzkiego – Michała Czaplarskiego. W 64. minucie Stal przeprowadziła jedną z najgroźniejszych kontr w drugiej połowie meczu.  Damian Fortuna sam popędził na bramkę Michała Sokołowicza, ale widzewiakowi udało się obronić ten strzał i mieć konto z tyłu na zero. Drugi gol strzela po raz kolejny widzewski stoper Michał Czaplarski i jest już 4:0! Druga asysta w tym meczu dobrze rozgrywającego widzewskiego pomocnika Mariusza Zawodzińskiego, sam mógł wpisać się na listę strzelców, ale po jednym jego strzale piłka odbija się od słupka. Niespełna dwie minuty mija od kolejnej bramki dla łódzkiego Widzewa. Dobra rozegrana dwójkowa akcja Zawodziński do Budki, który podaje już na nadbiegającego Strusa i piłka po raz piąty ląduje w siatce Stali Głowno. Ostatnie piętnaście minut spotkania to już kontrolowanie przez widzewiaków przebieg meczu i oszczędzanie swoich sił na następny mecz. Spotkanie zakończyło się wynikiem efektownym 5:0 dla Widzewa Łódź i tym samym drużyna jest już blisko awansu do III ligi.

Na meczu pojawili się zaproszeni goście byli piłkarze starego Widzewa min. Andrzej Grębosz, Andrzej Możejko, Zdzisław Kostrzewiński, Rafał Pawlak oraz Andrzej Michalczuk, który obecnie jest dyrektorem klubu Stal Głowno.

Warto odnotować, iż na stadionie Stali Głowno są wspomnienia z widzewskiego starego stadionu przy al. Piłsudskiego 138. Mowa tu o tunelu wyprowadzających zawodników na boisko oraz  szafkach w szatni, które są w barwach klubowych – Widzewa. Na trybunach nie zabrakło również oprawy, gdzie w drugiej połowie kibice Widzewa miejscowego fanklubu z Głowna rozłożyli na jednej z trybun flagę sektorową z napisem: „Widzewskie Głowno”.

joomplu:108950

Wypowiedzi po meczu:
Trener Marcin Płuska (Widzew):  – „Przyjechaliśmy tutaj po zwycięstwo i główny nasz cel zrealizowaliśmy. Na początku spotkania nie mogliśmy się zgrać, były dziury pomiędzy formacjami i kłopoty z komunikacją. Momentami za bardzo chcieliśmy wejść do bramki i nie udawało się strzelić gola. Przeciwnik się cofnął, a my, zamiast zmieniać strony, graliśmy środkiem. Druga połowa była już lepsza i dominowaliśmy przez całe czterdzieści pięć minut. Kartki zdobyte przez obrońców nie powinny mieć wpływu na kolejne spotkania. Mamy szeroką kadrę i bez problemu sobie poradzimy”.

Trener Tomasz Szcześniak ( Stal Głowno): – „Dla mojego zespołu ten mecz był dużym wydarzeniem. Mam nadzieję, że wyciągną z niego wnioski. Mimo bardzo wysokiej porażki i tak dziękuję drużynie za ambicję i walkę. Myślę, że gol do szatni oraz ta druga bramka zadecydowały o tym, że zbyt szybko pękliśmy. W drugiej połowie kompletnie oddaliśmy inicjatywę. Pozostaje mi pogratulować drużynie Widzewa i życzę im kolejnych zwycięstw oraz sukcesu w postaci awansu do III ligi.”

Michał Czaplarski (kapitan zespołu Widzewa): – „Kolejne zdobyte trzy punkty i dobra nasza skuteczność oraz na zero z tyłu. Cieszymy się dziś ze zwycięstwa, ale już czekamy na kolejny mecz. Dwa razy znalazłem się w polu karnym, miałem trochę szczęścia. Nieważne kto strzela ważne, że wygrywamy mecze”.

Patryk Strus (pomocnik Widzewa): – „Pierwsze piętnaście minut gospodarze wyszli do nas wysoko, ale my staraliśmy się grać konsekwentnie to, co mieliśmy zaplanowane w szatni przez trenera. To się jednak udało pod koniec pierwszej połowy meczu. W drugie połowie już pokazaliśmy naszą dobrą grę i wynik 5:0 wszystko odzwierciedla. Strzelić bramkę w mojej sytuacji to nic trudnego, tylko musiałem dobrze skierować piłkę do bramki. Bramkę dedykuję dla pewnej dziewczyny o imieniu Natalia. Mam nadzieje, że kiedy to przeczyta, to zrozumie i uwierzy mi, że te wszystkie bramki strzelam dla niej…”

W tabeli IV ligi łódzkiej Widzew już jest na pierwszym miejscu z przewagą czterech punktów nad drugą drużyną KS Paradyż. Rywale łodzian czyli KS Paradyż i Zjednoczeni Bełchatów akurat swoje mecze zremisowali. Kolejny mecz RTS WIDZEW Łódź rozegra na obiekcie SMS Łódź z LKS Rosanów. Spotkanie rozpocznie się w środę 18 maja o godzinie 17:00.

Stal Głowno – RTS Widzew Łódź  0:5 (0:1)

Bramki:
0:1 Bartos (‘43)
0:2 Tlaga (‘51)
0:3 Czaplarski (‘56)
0:4 Czaplarski (‘70)
0:5 Strus (’72)

Stal: Chrobak – Suchenek, Tomczyk, Gibała, Kluska (75′ D. Florczak), Knys (53′ Waśkiewicz), Ignatowski, T. Florczak, Mospinek (66′ Głowiński), Fortuna, Szubert (79′ Ślązak).
Widzew: Sokołowicz – Tlaga, Czaplarski, Bargieł, Gromek (78′ Możdżonek) – Bartos (56′ Budka), Rodak, Okachi (62′ Bończak), Strus – Zawodziński – Kowalczyk (68′ Kaczyński).
Żółte kartki: Kluska, Szubert – Gromek, Czaplarski
Sędzia: Radosław Urbaniak (Łódź)
Widzów: 999 (w tym gości 850).