IMG_0006Na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 odbyła się konferencja podsumowania cyklu wycieczek po stadionie Widzewa. W spotkaniu uczestniczyli Piotr Kurzawa z Łódzkiego Centrum Wydarzeń oraz Krzysztof Kaczyński ze Stowarzyszenia „OSK Tylko Widzew”, którzy opowiedzieli mediom o zakończonej akcji i jej olbrzymim sukcesie.

– Stadion odwiedziło ponad 2 5000 tysiąca kibiców (w tym uczniowie łódzkich szkół), gdzie mogli zobaczyć miejsca, które będą niedostępne w trakcie trwania imprezy masowej.

– Nie ukrywam, że na stadion przeszła „widzewska” lawina. Ponad 400 wycieczek było zorganizowanych w czasie zwiedzania obiektu. Jesteśmy z szokowani dużym zainteresowaniem osób, którzy chcieli zobaczyć stadion, ale również popularnością łódzkiego klubu RTS Widzew. Liczę, że kibice pokarzą swoją ilość i jakość  swoją dopingu już na pierwszym meczu, że ich miejsce jest w czołówce Europy. Pomimo, iż klub gra w III lidze, kibice cały czas mają ogromne zainteresowanie klubem. – Piotr Kurzawa z Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Dni otwarte stadionu  przy al. Piłsudskiego 138 dla zwiedzających kibiców i mieszkańców Łodzi, trwały przez dwa weekendy. Pierwsze dni otwarte trwały od 10 do 12 i zwiedziło ponad 6 tysięcy osób. W kolejnych dniach 5-4 marca „dogrywki” również zwiedziło obiekt kilka tysięcy osób. Warto dodać, że przez jeden tydzień również odwiedzali uczniowie łódzkich szkół, a ich liczba osiągnęła ponad 8 tysięcy. Zwiedzający stadion przy okazji mogli zobaczyć miejsca, gdzie w przyszłości kibice już nie będą mogli tam wejść. Mowa tu o szatniach zawodników, pomieszczeń odnowy biologicznej czy trenera. Co ciekawe, że zwiedzający nowy stadion byli nie tylko mieszkańcy Łodzi, ale również Kutno, Łowicz  czy też Warszawa  oraz inne miejscowości.

– Zainteresowanie zwiedzaniem stadionu było ogromne… Strasznie nas to ucieszyło. Wśród zwiedzających widać było, że nie tylko tu przychodzili kibice, ale też osoby które mają małe zainteresowania piłką nożną.  Zwiedzający o co pytają w trakcie wycieczki lub po obejrzeniu? – Ciekawe jest to, że ludzie mało pytają, a bardziej podziwiają nowy stadion.  Duży zachwyt był dopingiem kibiców słyszalny z głośników, szatnie zawodników Widzewa z koszulkami meczowymi oraz ogromne jacuzzi, co było widać oczy szeroko, a szczęka w dół. – zakończył rozmowę Łódzki Radny Rafał Markwant.   

  – W perspektywie czteroletniego czasu tego obiektu miało nie być, ale wytrwałością i zbiegiem okoliczności ten stadion powstał. Wszyscy kibice Widzewa widać, że nie mogą doczekać się na tym obiekcie spotkań ligowych. Rekordowa sprzedaż karnetów jeszcze się nie zakończyła, cały czas trwa…   i już zbliżamy się wielkimi krokami do 1 3000 tysięcy. Liczymy po cichu, że może pobijemy rekord w 2011 roku klubu Lecha Poznań  sprzedał 15 056 tysięcy karnetów – było to w Ekstraklasie. Głęboko wierzę, nam się uda.

IMG_0002-1

Na dzień dzisiejszy klub sprzedał ponad 14  tysięcy karnetów, więc biletów zostanie do wolnej sprzedaży niecałe 4 000 tysiące?

– Ponad tysiąc karnetów sprzedajmy na tydzień, także znacznie mniej zostanie w wolnej sprzedaży biletów.   

Przygotowania do pierwszego meczu trwają czy będzie coś specjalnego przygotowane?

– Mogę obiecać, że będzie petarda w dosłowni i przenośni. Każdy prawdziwy kibic Widzewa powinien  być na meczu otwarcia z Motorem Lubawa, bez względu czy ostatni raz był na meczu kilka  lat temu, czy ostatnio na obiekcie SMS Łódź. – zakończył rozmowę Kaczyński Krzysztof ze Stowarzyszenia kibiców „OSK Tylko Widzew”.   

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Widzew Łódź – Gryf Wejherowo 4:0 (foto)
IMG_0701
Widzew Łódź – Pogoń Siedlce 0:1 (foto)
IMG_8560
Postępy prac na budowie nowego stadionu przy al. Piłsudskiego 138 (foto)
1 Komentarz
  • Tomek
    9 marca 2017 at 19:17

    Piękny stadion,wspaniała sprzedaż karnetów rekord wszech czasów, dobre ceny dostosowane dla każdego dla dzieci,emerytów…. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania jak do tej pory i czekamy teraz na pierwszy mecz naszego wspaniałego łódzkiego klubu!!!!

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*