Wraz z początkiem roku szkolnego rusza projekt Młody Widzew, w ramach którego planowane jest szkolenie dzieci od 6. do 11. roku życia.

Projekt Młody Widzew ma na celu zachęcenie dzieci do uprawiania sportu, rozwój sprawności i nauczanie podstaw piłki nożnej, ale także nadzorowanie rozwoju piłkarskiego jak największej liczby dzieci, a w konsekwencji – kształtowanie przywiązania do Widzewa.

W ostatnim czasie intensywnie pracujemy nad kwestiami szkolenia dzieci i młodzieży, przy czym szkolenie w Akademii Widzewa obejmuje dzieci od 12. roku życia. Brakowało nam jednak dołu piramidy szkoleniowej, czyli oferty skierowanej do najmłodszych dzieci. Z projektem chcieliśmy ruszyć wiosną, ale plany pokrzyżował nam koronawirus. Trudno było myśleć o naborach, kiedy sytuacja zmierzała do czasowego wygaszania aktywności sportowej. Ruszamy więc z nowym sezonem – powiedziała prezes Widzewa Martyna Pajączek.

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku od 6 do 11 lat i realizowany będzie we współpracy z dotychczasowymi klubami partnerskimi. W poprzednim roku szkolnym miała miejsce obserwacja pracy poszczególnych podmiotów oraz określenie potrzeb danych ośrodków, a teraz, w roku szkolnym 2020/2021, na podstawie poczynionych obserwacji, nastąpił podział na cztery poziomy współpracy. Jednym z nich będą Oficjalne Szkółki Piłkarskie Widzewa, funkcjonujące nie tylko w Łodzi, ale w różnych innych miejscowościach.

Zależy nam na tym, żeby na jak najwcześniejszym etapie mieć wpływ na jakość szkolenia młodych zawodników. Nasza idea jest taka, aby Oficjalne Szkółki Piłkarskie Widzewa były przedsionkiem do Akademii Widzewa – etapem przygotowywania dzieci do rywalizacji na wysokim poziomie. Projekt jest skierowany do dzieci z rocznika 2010-2015, które chcą grać w piłkę i rozwijać się w oparciu o metodologię Akademii Widzewa. Bardzo ważne jest także identyfikowanie się z wartościami Widzewa: ambicją, wspólnotą, tradycją. Poza codzienną pracą szkoleniową chcemy też budować społeczność i sprawiać, że jak największa liczba dzieci będzie się czuła związana z Widzewem – mówił dyrektor Akademii Widzewa Maciej Szymański.

Oficjalna Szkółka Piłkarska Widzewa będzie musiała spełnić szereg wymagań szkoleniowych oraz organizacyjnych. Obowiązkowe będzie posiadanie minimum jednej grupy w dwóch z trzech kategorii: “Skrzat” (U7), “Żak” (U9) lub “Orlik” (U11), realizowanie programu szkoleniowego w oparciu o wytyczne Akademii Widzewa, uczestnictwo trenerów w szkoleniach dedykowanych klubom partnerskim oraz występowanie w treningach czy turniejach w sprzęcie partnera technicznego Akademii jako “Młody Widzew”. Akademia Widzewa będzie też mieć pierwszeństwo w przypadku chęci pozyskania wybranych zawodników.

W zamian Oficjalna Szkółka Piłkarska Widzewa otrzyma możliwość udziału trenerów w wybranych szkoleniach i warsztatach Akademii Widzewa, odbycia stażu w Akademii Widzewa dla trzech trenerów Oficjalnej Szkółki Piłkarskiej Widzewa Łódź w trakcie sezonu, możliwość udziału w turniejach piłkarskich czy prawo do posługiwania się herbem Widzewa w materiałach promocyjnych. Dzieci i trenerzy ze Szkółek Piłkarskich Widzewa będą mogli również w formie grup zorganizowanych uczestniczyć w meczach pierwszego zespołu rozgrywanych na stadionie przy al. Piłsudskiego.

Aktualny wykaz Oficjalnych Szkółek Piłkarskich Widzewa:

– Łódź: Chojny (telefon kontaktowy: 605-474-144),

– Łódź: Górna (tel: 730-658-250),

– Łódź: ul. Lumumby i ul. Małachowskiego (tel: 500-432-342),

– Łódź: Olechów-Janów (telefon kontaktowy: 502-758-852),

– Łódź: ul. Szpitalna, ul. Czernika (tel: 501-381-535),

– Łódź: Wiskitno (tel: 605-474-144),

– Brzeziny (tel: 605-474-144).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_22
Pierwsze sparingi odrodzonego Widzewa Łódź (foto)
tkkfdzikusy
I Walentynkowy turniej halowy w piłkę nożną
KS Kutno – Widzew Łódź (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*