IMG_8560Redakcja „Plastra Łódzkiego” gościła 18 maja na budowie stadionu miejskiego przy al. Piłsudskiego 138, aby zobaczyć to, co się zmieniło po naszej ostatniej wizycie. Prace na stadionie przebiegają zgodnie z harmonogramem. Wchodząc na obiekt na pierwszy rzut oka rzuca się pokrycie w całości konstrukcji stalowej zadaszenia. Do jej ukończenia pozostała jednie przestrzeń pięciu metrów, która będzie uzupełniona przezroczystą płytą poliwęglanową.

Położenie płyt poliwęglanowych ma również duży wpływ na występujące warunki atmosferyczne. W maju jak na razie są niekorzystne i utrudniają montaż. Podczas wizyty naszej redakcji, zostały wciągnięte na dach płyty poliwęglanowe przez podnośnik  na trybunę zachodnią. Na dachu trwa  montaż tzw. „zetki” – profile aluminiowe, do których będzie przykręcana płyta. Główne oświetlenie lamp na boisko ma być montowane w przyszłym tygodniu. Trwają pracę również przy uszczelnianiu położonej części stalowej zadaszenia oraz montowane są rynny.

Kierownik firmy z ADMT S.A. spod Sokółki, odpowiedzialny za całość montażu konstrukcji stalowej powiedział: – Obecnie trwają pracę na trybunę zachodniej, gdzie w jednej części dachu została przygotowana konstrukcja stalowa pod montaż płyty poliwęglanowej. Pokryta płyta poliwęglanu będzie zamontowana  na zewnętrznej krawędzi zadaszenia, gdzie będzie mogło wystąpić naturalne przepuszczenie światła na murawę. Pokrycie całości zadaszenia płytą poliwęglanową będzie wynosiła 2 tysiące  metrów kwadratowych. Formatki  są w wymiarze 5,30 m x 1,05 m, gdzie grubość wynosi 16 mm. Obecnie przy montażu pracuje 9 osób. Całość położenia i zakończenia prac przewidujemy do 20 czerwca.

Siedziska na stadionie będą wykonane  przez „Grupa Nowy Styl” i znajdować się mają na trybunach stadionu. W większości stadion zostanie zapełniony siedziskami plastykowymi, a na trybunie VIP i w Sky-boxach będą one nieco bardziej luksusowe (wyściółka gąbka i pokrycie skóra).  Krzesełka będą na całym stadionie dominować w kolorze czerwonym. Na trybunie wschodniej, gdzie będzie widniał napis „Widzew” znajdować się będą w kolorze białym i czarnym.  Gdy klub Widzew np. nie będzie rozgrywał w danym dniu meczu na tym stadionie, a będzie np. organizowany koncert, to wtedy napis na krzesełkach będzie zasłaniany specjalnymi pokrowcami. Prace z montażem siedzisk mają rozpocząć się od połowy czerwca. 

Na koniec tygodnia jedziemy do firmy „Trawa Rolowana Plantacja” z Czarnocina, aby obejrzeć trawę jaka będzie położona na stadionie. Ostatnio z usług tej firmy korzystał klub Wisła Kraków.  Następnie udamy się tam jeszcze raz w lipcu. Etapem prac jakie wykonamy przed położeniem murawy nastąpi: korytowanie, drenaż, ogrzewanie i kolejne warstwy w tym położenie murawy. 

joomplu:109071

Jeśli chodzi o trybuny to na zachodniej na zewnątrz jesteśmy w połowie tynkowania. W środku mamy już zrobione wszędzie wylewki na posadzki. Zrobiliśmy już próbki malowania, akurat w tym przypadku na biało. Od poniedziałku wchodzimy już na wykończenia m.in.: ścian, sufitów, zabudowy płyt g-k, oraz położenie płytek. Wykonano już kilka łazienek próbnie i jutro na zebraniu zobowiązującym będziemy pomieszczenia oglądać i czy zaakceptowane będą w całości te pomieszczenia  sanitarne na wszystkich trybunach. W zachodniej części trybuny kładzione jest ogrzewanie podłogowe, gdzie będą znajdować się szatnie dla zawodników gospodarzy i gości. W pomieszczeniu, gdzie ma znajdować się siłownia tu podłoga będzie ogumowana. Rozpoczęto również pracę na zewnątrz zachodniej trybuny, gdzie kładziony jest klinkier cegielniany. Będzie to położone na dwóch łukach trybuny od strony Tunelowej i Piłsudskiego. Na razie nie widać położonego klinkieru, który jest położony u góry i celowo nie jest do linii położony. Klinkier jest robiony na specjalne zamówienie i jego wygląd jest postarzały, gdyż ma to imitować „robotnicze dawne stare miasto Łódź”. Wykończenie trzech pozostałych trybu czyli południowa, wschodnia i północna, będzie wykończenie elewacyjne ocynkowana siatka maskująca oraz kilka innych elementów ozdobnych z pewnością wpłynie to na estetykę zewnętrzną stadionu. Całość położenia siatki będzie wynosić 3200 metrów. 

Jeśli chodzi o trybunę północną demontażową zwana przez kibiców „niciarka” – jest teraz wylewany beton do przygotowania podłoża, gdzie będzie znajdować w tym miejscu trybuna do demontażu. Wnęka tej trybuny przy demontażu może być wykorzystana np.: na koncert i postawienie w tym miejscu sceny.  Montowanie trybuny nastąpi 24 czerwca, a  oddanie na koniec lipca. Pod tą trybuną będzie znajdować się zaplecze gospodarcze, magazyny oraz garaże. Na trybunie wschodniej prace ukończenia przewidujemy za pięć tygodni. Południowa trybuna najwcześniej zostanie zakończona, gdyż przewidujemy do dwóch tygodni. Za trybuną wschodnią, gdzie będzie parking na ponad 600 miejsc. Zrobiony jest już wykop, gdzie są wykonywane prace związane z kanalizacją oraz również od strony ulicy Tunelowej – zakończył wypowiedź kierownik Mosty-Łódź Marcin Muszyński.

Pierwszy położony poliwęglan na zadaszeniu stadionu został zamontowany 18 maja w ilości 6 sztuk. Kolejne arkusze płyty poliwęglanowej będą teraz systematycznie przybywać na przygotowanej konstrukcji stalowej zwanej „zetki”.

Przypomnijmy, że projektantami budowy stadionu są architekci z Pracowni Architektonicznej Ferdzynowie. Nad pracami budowlanymi czuwa Przedsiębiorstwo Robót Mostowych Mosty – Łódź SA. Nowo budowany Stadion Miejski w Łodzi przy al. Piłsudskiego 138 będzie mógł pomieścić 18 tys. widzów. Oddanie całego stadionu zaplanowano na listopad 2016 roku. Stadion, na którym swoje mecze będą rozgrywali m.in. zawodnicy RTS Widzewa Łódź, będzie składał się z 4 trybun i w jednej zachodniej, będzie wyposażony odpowiednio dla potrzeb klubu, dziennikarzy,  oraz widzów – VIP. Inwestorem przedsięwzięcia jest samorząd Miasta Łódź, a generalnym wykonawcą – Przedsiębiorstwo Robót Mostowych „Mosty- Łódź” S. A.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
zespol
Widzew Łódź – Jagiellonia Białystok – informacje
ŁKS Łódź – Górnik Polkowice 1:0
DSC_0649widzew
Widzew Łódź – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (foto)
1 Komentarz
  • 24 maja 2017 at 17:11

    W końcu ktoś poruszył ten wątek. Brawo dla autora.
    Pozdrawiam

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*