polska_-_szwecja_04_20160602_1937148122Kobieca reprezentacja Polski przegrała w meczu eliminacji do Mistrzostw Europy w 2017 r. z zawodniczkami Szwecji 0:4. Spotkanie rozegrano w Łodzi, 2 czerwca,  na stadionie przy al. Unii 2.

Praktycznie całe spotkanie dominowały zawodniczki gości. Chociaż na początku Polki miały jedną szansę, po trzale głową Agaty Guścior piłka minęła słupek, to to jednak Szwecja w zdecydowany sposób prowadziła grę.

W pierwszej połowie, w 40 minucie, po rzucie rożnym Szwedki objęły prowadzenie. Amanda Ilestedt pokonała strzałem głową Annę Szymańską. W drugiej kolejne bramki strzelały – Lotta Schelin, Kosovare Asllani i Fridolina Rolfo. Bezprzecznie zawodniczki gości okazały się lepsze w każdym calu gry. Polki w zdecydowany sposób oddaliły szansę na awans.

joomplu:110060

Polska – Szwecja 0:4 (0:1)

Gole: 40. Amanda Ilestedt, 60. Lotta Schelin, 70. Kosovare Asllani, 87. Fridolina Rolfo

Polska: Anna Szymańska – Aleksandra Sikora, Jolanta Siwińska, Agata Guściora, Hanna Konsek – Paulina Dudek (46. Ewelina Kamczyk), Sylwia Matysik, Joanna Wróblewska, Martyna Wiankowska – Silvana Chojnowski (90. Dominika Grabowska), Ewa Pajor (73. Nikol Kaletka).

Szwecja: Hedvig Lindahl – Jessica Samuelsson, Amanda Ilestedt, Emma Berglund, Magdalena Ericsson – Elin Rubensson (74. Josefin Johansson), Lisa Dahlkvist, Kosovare Asllani – Olivia Schough (62. Fridolina Rolfo), Lotta Schelin, Sofia Jakobsson (62. Stina Blackstenius).

Żółte kartki – Sylwia Matysik, Anna Szymańska, Ewelina Kamczyk, Hanna Konsek (Polska) – Magdalena Ericsson, Jessica Samuelsson, Emma Berglund (Szwecja)

U-20: Polska – Szwajcaria 2:3 (foto)