RS21091_pema_20180612_175-lprW ostatnim przed Mistrzostwami Świata sprawdzianie Polacy rozgromili Litwę 4:0. Mecz rozegrano 12 czerwca na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie.

Nasi piłkarze nie mieli większego problemu z gośćmi. W pierwszej połowie dwie bramki zdobył Robert Lewandowski, w drugiej kolejne trafienia dopisali Dawid Kownacki i Jakub Błaszczykowski. W 66. minucie sędzia nie uznał strzelonego piętką gola Grzegorza Krychowiaka, dopatrzył się zagrania ręką przez naszego zawodnika.

RS21017_pema_20180612_101-lpr

Polska – Litwa 4:0 (2:0)
Gole: 19. 33. Robert Lewandowski, 71. Dawid Kownacki, 82.(k) Jakub Błaszczykowski

Polska: Łukasz Fabiański (46. Wojciech Szczęsny) – Artur Jędrzejczyk (46. Łukasz Piszczek), Jan Bednarek (53.  Michał Pazdan), Thiago Cionek – Bartosz Bereszyński, Grzegorz Krychowiak (77. Piotr Zieliński), Jacek Góralski, Maciej Rybus (70. Jakub Błaszczykowski) – Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski (46. Łukasz Teodorczyk), Dawid Kownacki.

Litwa: Džiugas Bartkus – Rolandas Baravykas (74. Valdemaras Borovskis), Algis Jankauskas (90. Tomas Mikuckis), Edvinas Girdvainis, Egidijus Vaitkūnas – Arvydas Novikovas, Simonas Paulius (58. Vykintas Slivka), Modestas Vorobjovas, Ovidijus Verbickas, Fedor Černych (26. Justas Lasickas) – Darvydas Šernas (69. Karolis Laukžemis).

żółte kartki: Góralski (Polska) – Šernas (Litwa).