Gra Widzewa w ostatnich spotkaniach jest po prostu żenująca. W kolejnym meczu, w którym bez problemu powinni pokonać rywala tracą punkty. 5 lipca ulegli 3:1 Pogoni Siedlce.

Po pierwszej połowie łodzianie prowadzili po golu Ojamaa w 18 minucie. W drugiej w 56. minucie do remisu doprowadził Repka. Tradycyjnie rywale Widzewa w odróżnieniu od nich grali do końca, co zaowocowało kolejnymi bramkami – w 84. minucie Kołowskiego i w 90. minucie z karnego Firleja.

Widzew po kolejnym słabym spotkaniu spadł z pozycji lidera II ligi. Na szczęście nawet jeśli nie będzie chciał wygrywać, a zawodnicy będą specjalnie słabo grać w najgorszym wypadku powalczy w barażach o I ligę.

Pogoń Siedlce – Widzew Łódź 3:1 (1:1)
Gole: 56. Repka, 84. Kozłowski, 90. k Firlej- 18. Ojamaa

Pogoń: Misztal – Sadzawicki, Očenáš, Wełna, Olszewski – Wojtuszek (90. Balicki), Margol, Repka, Marciniec (52. Kozłowski), Mójta (87. Więdłocha) – Walków (67. Firlej).
Widzew: Pawłowski – Kosakiewicz (87. Turzyniecki), Rudol, Tanżyna, Kordas – Ojamaa (76. Mąka), Gąsior, Możdżeń, Gutowski – Wolsztyński, Robak.

Żółte kartki: Margol, Marciniec, Olszewski, Wełna – Wolsztyński, Gąsior, Możdżeń.