IMG_0023Redakcja „Plaster Łódzki” gościła w środę na budowie stadionu miejskiego przy al. Piłsudskiego 138., gdzie również odbyła się już cykliczna konferencja związana z przebiegiem  rozpoczęcia kolejnego etapu prac budowy. Udział wzięły osoby odpowiedzialne za budowę stadionu: Małgorzata Belta – dyrektor  Inwestycji Miejskich UMŁ i Włodzimierz Galus – dyrektor kontraktu z Mosty Łódź. Trybuna południowa, gdzie będą zasiadać najzagorzalsi kibice została już pokryta w trzy tysiące czerwonych krzesełkach.

– Przeszły pierwszą próbę obciążeniową i jedno z krzesełek było mocno testowane. Osoba od nas o wadzę 120 kg stawała na krześle, skakała po nim i próbowała wyrwać. Także będzie wszystko w porządku i po kolei będziemy dalej montowali –  mówi Małgorzata Belta.

Siedziska na trybunach stadionu wykonane są przez ”Grupa Nowy Styl”. W sumie na całości stadionu zostanie zamontowanych  18 tysięcy 8 krzesełek w kolorze czerwonym i białym. Trybuna wschodnia będzie miała napis z krzesełek „Widzew”.

– Będą na trybunie wschodniej białe krzesełka tworzyły duży napis „Widzew”. Ciemniejszym cieniem tak jak by ten napis stał. Była m.in. akcja internetowa w tym temacie. Mimo, że nasi architekci zaprojektowali ten napis, to internauci jeszcze zmienili go tak, by był ładniejszy i proporcjonalny – mówi Belta.

Na obiekcie trwają również prace wykończeniowe w wewnątrz  i na zewnątrz elewacji. Obecnie pracuje  czterdzieści firm podwykonawczych i  ponad trzysta osób wykonuje pracę wykończeniowe. Ostatnio wybuchła wśród społeczności kibiców Widzewa fala krytyki przy położeniu siatki elewacyjnej, która została na zewnątrz trybuny południowej w części założona.

joomplu:111591

– Proszę kibiców nie krytykujcie jeszcze elewacji na zewnątrz stadionu tych trzech trybun  od strony południowej, wschodniej i północnej. Dajcie nam się wykazać, tego jeszcze nie ma. Położenie pierwszych płacht siatki elewacyjnej było próbą. Ona nie ma maskować tej elewacji tylko ma zagrodzić i zabezpieczyć przed spadnięciem czy wyrzuceniem. Siatka będzie pięknie wyglądać w słońcu, gdyż jest ona gęsta. – zakończyła rozmowę Małgorzata Belta. W dalszej części konferencji również omówiono etap prac związanych z płytą boiska.  

– Za nami warstwy pokrycia żółtego piasku, gdzie jest to kruszywo pod budowę płytę boiska. W przyszłym tygodniu rozpoczynamy montaż drenażu – zakończył wypowiedź dyrektor Włodzimierz Galus Mosty – Łódź.

Dla boiskowej murawy bardzo ważnym czynnikiem jest naświetlanie i napowietrzanie. Dlatego też na  stadionie przy alei Piłsudskiego wykonano w  narożnikach cztery bramy wjazdowe (ewakuacyjne), aby napowietrzać i oświetlać trawę. Widać wykonawcy stadionu podchodzą do budowy obiektu z dużą przestrogą do uniknięcia błędu i  nie chcą mieć w przyszłości takich problemów jakie były m.in. na stadionie Lecha Poznań.  Cały czas trwają prace nad infrastrukturą wokół obiektu, gdzie powstaje parking i trwa przebudowa układu dróg. Oddanie całego stadionu w pełni gotowego do użytku zaplanowano na 24 listopada 2016 roku. Na tym obiekcie swoje mecze mają rozgrywać zawodnicy RTS Widzewa Łódź.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
mailing
Rusza sprzedaż karnetów na mecze Widzewa
derbylodzi2010_20100308_1146890421
Motor Lublin – ŁKS Łódź 0:3
Kolejarz Stróże – ŁKS Łódź 0:1

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*