Po emocjonującym pojedynku drużyna Medyka pokonała w finale Pucharu Polski zespół Czarnych Sosnowiec 4:3. Dla zawodniczek z Konina to już dziewiąty triumf w tych rozgrywkach. Mecz rozegrano w środę, 19 kwietnia, na stadionie Łódzkiego Klubu Sportowego.

Nic nie zapowiadało takiego rozstrzygnięcia, po pierwszej połowie Medyk łatwo prowadził 3:0. Bramki kolejno strzelały: 8. min Chudzik, 16. Kopińska, 37. Gawrońska. W drugiej połowie zawodniczki z Sosnowca próbowały jak najszybciej odrobić stratę i już w 53. minucie na listę strzelców wpisała się Jaszek.

Nieporozumienie w szeregach Czarnych wykorzystała Kopińska w 73. minucie i zrobiło się 4:1. Na szczęście przeciwniczki nie poddały się i w ciągu dwóch minut, najpierw w 79. Hmirova, potem w 80. minucie Wiankowska, doprowadziły do stanu 4:3. Medyk ostatnie dziesięć minut bronił się mądrze, a Czarni nie mieli już zbyt wiele sytuacji podbramkowych. Także ostatecznie skończyło się wynikiem 4:3.

Szkoda, chociaż mecz był darmowy, na spotkaniu pojawiła się jedynie garstka kibiców, głównie fancluby z Konina i Sosnowca.

Medyk Konin – Czarni Sosnowiec 4:3 (3:0)
Gole:8. Chudzik, 16, Kopińska, 37. Gawrońska, 73. Kopińska – 53. Jaszek, 79. Hmirova, 80 Wiankowska.

Medyk: Stephanie Bush – Julia Maskiewicz, Sandra Sałata, Gabija Gedgaudaite, Haley Lukas – Nicole Zając (26′ Julia Chudy), Karolina Majda, Natalia Pakulska, Natalia Chudzik – Anna Gawrońska (90+1′ Daria Nowak), Dominika Kopińska
Czarni: Anna Szymańska – Lucia Suskova, Dagmara Grad, Patricia Fischerova, Patrycja Matla – Marta Cichosz (46′ Julia Wycisk), Andrea Horvathova, Joanna Operskalska, Martyna Wiankowska – Patricia Hmirova, Dżesika Jaszek

Żółte kartki: Operskalska, Horvathova (Czarni) – Gedgaudaite, Gawrońska, Kopińska, Lukas (Medyk)