W sobotę 8 lutego na obiekcie Łodzianka odbył się ostatni sparing Widzewa, z liderem III ligi KKS Kalisz, który łodzianie przegrali 1:2. W meczach kontrolnych akurat wynik jest na drugim planie, tak duża strata kontuzjowanych dwóch podstawowych zawodników po tym spotkaniu, stanowi teraz duży problem dla szkoleniowca łodzian – Marcina Kaczmarka.

Całe spotkanie zawodnicy KKS Kalisz grali z dużą determinacją i brutalnością, co niestety źle się skończyło dla dwóch zawodników Widzewa, mowa tu o Przemysławie Kicie i Krystianie Nowaku, którzy nabawili się zerwania wiązadeł krzyżowych w kolanie. Obaj piłkarze już wiosną nie pomogą w walce o ligowe punkty, gdyż przerwa w grze tych dwóch zawodników może potrwać nawet pół roku. Pecha niestety mają Widzewiacy, którzy w poniedziałek wylatują do Turcji na obóz przygotowawczy i zasadniczo miała być to już skompletowana drużyna. W obecnej sytuacji, działacze klubu wraz z trenerem Kaczmarkiem będą zmuszeni do uzupełnia luki jaka stworzyła się przy braku dwóch podstawowych zawodników.

W meczu kontrolnym wystąpił nowo pozyskany Estończyk Henrik Ojamaa, który gra na pozycji pomocnika. Ojamaa wszedł na boisko w drugiej połowie i pokazał się z dobrej strony, raz mógł trafić do siatki bramki, ale po jego strzale piłka trafiła w słupek. Mecz obserwowało ok. 500 sympatyków Widzewa i nie zabrakło wśród kibiców również prezes łódzkiego klubu Martyny Pajączek.

Widzew Łódź – KKS Kalisz 1:2 (0:1)
Gole: 50. Gutowski – 38. Tunkiewicz, 85. Kaczyński (85’)

Widzew Łódź: Wolański – Turzyniecki, Rudol, Tanżyna, Pięczek – Mandiangu, Poczobut, Gąsior, Prochownik – Kita (13′ Malec), Wolsztyński
Widzew Łódź (II połowa): Pawłowski – Kosakiewicz, Rudol, Nowak (61′ Tanżyna), Turzyniecki – Możdżeń, Gąsior – Ojamaa, Radwański, Gutowski – Wolsztyński (71′ Mandiangu)
KKS Kalisz: Krakowiak (46′ Kosut) – Szewczyk (46′ Ślesicki), Gawlik (46′ Górski), Łydkowski (68′ Gawlik), Mączyński (68′ Szewczyk) – Borecki (46′ Łuszkiewicz, 73′ Kamiński), Tunkiewicz (68′ Borecki) – Hiszpański (46′ Zawistowski), Kamiński (46′ Poliński), Sabiłło (46′ Radzewicz) – Majewski (46′ Kaczyński)