Kibice Łódzkiego Klubu Sportowego wreszcie mają powody do zadowolenia. ŁKS wygrał w tym sezonie po raz trzeci i awansował na 13. miejsce, tuż nad strefę spadkową.

Łodzianie w sobotę, 26 października, pokonali innego beniaminka Ekstraklasy, Raków Częstochowę, 2:0. Obie bramki wpadły w pierwszej połowie, najpierw w 7. minucie Dani Ramirez, potem w 25. Ricardo Guima pokonali Jakuba Szumskiego. Bramkarz Rakowa nieco się zrehabilitował w 68. minucie, kiedy obronił strzał z karnego wykonywanego przez Łukasza Sekulskiego.

ŁKS Łódź – Raków Częstochowa 2:0 (2:0)
Gole: 7. Dani Ramírez, 25.Ricardo Guima

ŁKS: Malarz – Grzesik, Rozwandowicz, Juraszek, Klimczak – Ramírez, Srnić, Guima, Trąbka (76. Kalinkowski), Pyrdoł (89. Ratajczyk) – Sekulski (80. Kujawa).
Raków: Szumski – Piątkowski, Petrášek, Kościelny (63. Kolew), Jach – Skóraś (70. Domański), Luković, Schwarz (46. Szczepański), Babenko, Malinowski – Musiolik.

Żółte kartki: Rozwandowicz – Schwarz, Szczepański.