widzew_11W niezłym stylu piłkarze Widzewa zmazali plamę za ostatni remis z Motorem Lublin. Na boisku w Ostrowcu pokonali tamtejsze KSZO 2:0.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. KSZO napierało na bramkę łodzian, jednak nic złego nie wyszło z akcji Stachurskiego i Kanarskiego. Po raz pierwszy od pierwszej minuty spotkania w Widzewie mogliśmy oglądać Radhię, który na boku obrony z minuty na minutę grał coraz lepiej.

KSZO atakowało, a Widzew strzelił gola. W 15 minucie po dośrodkowaniu Kuklisa strzałem głową Ostrowski pokonał Wróbla. Po tym prowadzeniu łodzianie ponownie wyczekiwali ataków gospodarzy.

Dwanaście minut przewagi KSZO i kolejny gol dla Widzewa. Tym razem dutek Ostrowski-Kuklis zamienili się miejscami i tym razem to były piłkarz Śląska i Legii podawał, a nie strzelał. Po tej akcji obraz gry nie uległ zmianie. Zawodnicy z Ostrowca próbowali zdobyć kontaktowego gola, Widzewiacy bronili się dobrze. Do przerwy 2:0 dla łodzian.

Druga połowa była mniej dramatyczna. Przez pierwsze dwadzieścia minut niewiele się działo. Dopiero w 65 minucie Matuszczyk dobrze podawał z rzutu wolnego, ale zamieszania pod bramką Mielcarza nikt nie potrafił zakończyć celnym strzałem. Chwilę po tym kontratak Widzewa i uderzenie Radhia w słupek.

Widzew zasłużenie zwyciężył KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Łodzianie pokazali, że bez problemu awansują do Ekstraklasy. Paweł Janas kolejny raz eksperymentował w składzie. Widać że w drużynie lidera pierwszej ligi tkwią jeszcze rezerwy.
KSZO Ostrowiec Św. – Widzew Łódź (0:2)

Bramki: 15. Ostrowski, 27. Kuklis

KSZO: Wróbel – Stachurski, Ciesielski, Kardas, (81. Dziewulski), Matuszczyk, Frańczak, Skórnicki, Wieczorek (58. Folc), Cieciura (61. Kajca), Cieśliński, Kanarski

Widzew: Mielcarz – Radhia, Bieniuk, Szymanek (46. Madera), Dudu, Ostrowski (85. Budka), Panka, Kuklis, Lisowski, Sernas (70. Grzelczak), Robak