DSC_0306W 60. derbach Łodzi Widzew zdeklasował na jego terenie lokalnego rywala. Pomimo tego, że ŁKS pierwszy strzelił bramkę to podopieczni Pawła Janasa zdobyli ich później aż cztery. Cały mecz zakończył się wynikiem 1:4 dla Widzewa.

Pierwsze minuty meczu to lekka przewaga ŁKS-u. Można było nawet odnieść wrażenie, że zawirowania wobec tej drużyny wpłynęły bardzo mobilizująca na ich zawodników. W 31 minucie gola piętą dla gospodarzy zdobył Kujawa. To podrażniło zawodników Widzewa, którzy w końcówce pierwszej połowy dwa razy zdołali pokonać Wyparłę.

W drugiej połowie Widzew miał zdecydowaną przewagę. Widać było, że ŁKS nie ma sił i pomysłu na grę. Granie na tak zwaną “aferę” nie mogło zaskoczyć dobrze zorganizowanej obrony Widzewa. Goście przyśpieszyli jeszcze rozgrywanie akcji w ostatnich 10 minutach. Dzięki temu Wyparło musiał dwukrotnie wyciągać piłkę z siatki. Widzew pokazał w tym meczu, że jest jeszcze silniejszy niż jesienią, i że awans do ekstraklasy ma praktycznie w kieszeni. ŁKS z taką grą nie ma co o niej marzyć.

Paweł Janas (trener Widzewa): Chciałbym podziękować drużynie za to zwycięstwo. Wynik jest naprawdę bardzo fajny. Szybko podnieśliśmy się po straconej bramce i doprowadziliśmy do wyrównania. Po chwili wyszyliśmy na prowadzenie, a w drugiej połowie dołożyliśmy kolejne bramki. Cieszę się z postawy mojego zespołu. Jeżeli chodzi o ustawienie linii obrony, jakie dziś zaprezentowaliśmy, to wynikało ono z obserwacji rywala. Stąd pewne roszady w składzie.

Grzegorz Wesołowski (trener ŁKS-u): Widzew skrupulatnie wykorzystał nasze błędy i wygrał. Traciliśmy bramki w bardzo nieodpowiednich momentach. Prowadziliśmy 1:0 i mieliśmy przewagę, a rywale doprowadzili do wyrównania, a po chwili zdobyli drugiego gola. Robiliśmy wszystko, aby dobrze się zaprezentować. Niestety nie udało się.

ŁKS – Widzew 1:4 (1:2)

Gole: Kujawa (31.) – Sernas (41.), Panka (44.), Broź (82.), Robak (90.+2)

ŁKS: Wyparło – Łakomy, Hajto Ż, Adamski, Balaż – Geworgian, Świerczewski, Kujawa, Madejski (63. Drumlak) – Nawrocik (81. Wolański), Gikiewicz.

Widzew: Mielcarz – Ukah, Szymanek, Bieniuk Ż, Dudu Ż – Ostrowski (68. Broź), Panka, Kuklis, Grzelczak – Sernas, Robak.

Sędziował: Sebastian Jarzębak z Bytomia

Widzów: 6 tys.

Prezentacja drużyny Widzewa (foto+wideo)