derbylodzi2010_20100308_1146890421Łodzianie w ostatnim meczu na własnym stadionie godnie pożegnali swoich kibiców. Niestety sezon w 1 lidze nie mogą uznać za udany.

Przez długi czas ŁKS walczył o awans do Ekstraklasy. W ostatnich miesiącach piłkarze jednak zbyt wiele razy przegrywali i kolejny sezon pozostaną w 1 lidze.

W meczu ze Stalą Stalową Wola, najsłabszą drużyną tego sezonu ŁKS nie pokazał nic ciekawego. Do strzelenia brami w 22 minucie na boisku wiało nudą. Dopiero gol Gikiewicza ożywił nieco spotkanie.

ŁKS rozpoczął atakować i podwyższyć prowadzenie. Dobrą szansę miał Balaz, jednak po strzale z rzutu wolnego obrońcy ŁKS z opresji wybawił Stal bramkarz Zarzycki. Stal dobrą szansę miała niespełna piętnaście minut przed zakończeniem pierwszej połowy na szczęście po strzale Litwiniuka dobrze zachowała się Wyparło.

W drugiej połowie przez dwadzieścia minut gospodarze praktycznie nie schodzili z połowy Stali. Znowu szanse mieli Gikiewicz i Kujawa. Potem coraz bardziej mecz osiadł i zespoły myślały bardziej o zakończeniu spotkania. W 84 minucie przytomnie zachował się Madejski i Mowlik podwyższył na dwa do zera. Goście w doliczonym czasie gry strzelili honorową bramkę po strzale Szymiczka. ŁKS wygrał 2:1 z ostatnią drużyną  1 ligi, w której pozostanie co najmniej jeszcze sezon.

ŁKS Łódź – Stal Stalowa Wola 2:1 (1:0)

Gole: 22. Gikiewicz, 84. Mowlik (ŁKS) – 90. Szymiczek (Stal)

ŁKS: Wyparło – Woźniczka, Gieraga, (60. Salski), Mowlik, Bendkowski, Geworgyan (27. Wolański),  Świerczewski,  Madejski, Balaz,  Kujawa (90. Rosiak), Gikiewicz

Stal: Zarzycki – Szymiczek, Lebioda, Uwakwe (70. Drozd), Wasilewski, Geśla, Litwiniuk (68. Mikhalczuk), Łętocha, (59. Myszka), Maciorowski, Treściński, Czpak