42Po ponad roku bez zwycięstwa na własnym stadionie ŁKS Łódź zwyciężył przy al. Unii z Sandecją Nowy Sącz. To kolejny, maleńki krok mający na celu utrzymanie łodzian w 1 lidze.

Już od pierwszym minut gospodarze z impetem zaatakowali bramkę Cabaja. W 6. minucie właśnie on zawinił pierwszego gola, którego niespodziewanie zdobył z rzutu wolnego Kamil Poźniak. Trzy minuty potem goście wyszli z kontrą, jednak w ostatniej chwili dobrze zachował się Paweł Sasin. Kolejne minuty i kolejny gol dla ŁKS. W 11 minucie nikt nie zatrzymał Mateusza Stąporskiego, który z impetem wpadł w pole karne i podwyższył wynik.

Sandecja dziesięć minut nie mogła otrząsnąć się po stracie bramek. Walczący z przodu Aleksander dobrze wyszedł przed obrońców, jednak stracił piłkę. Cztery minuty później spisał się lepiej i na tablicy widniał wynik 2:1. Na szczęście z łodzian nie uszło powietrze i wciąż kontrolowali to, co się dzieje na boisku. I czekali na błędy defensywy gości. W 34. minucie właśnie taki błąd przydarzył się Sandecji i kolejną bramkę zdobył Stąporski. Pięć minut po dobra akcja gości i zamieszanie w szykach defensywy ŁKS. Na szczęście nic złego się nie stało.

joomplu:43833

Druga połowa spotkania była już mniej emocjonująca. W 68. minucie kolejne zamieszanie pod bramką gospodarzy, które zamieniło się na źle wykonaną kontrę Więzika. W 75. minucie ponownie Stąporski miał szansę na gola, jednak w ostatniej chwili zablokowano jego strzał z 20 metrów.

W 81. minucie zła interwencja Wyparły po rzucie wolnym zakończyła się stratą bramki, którą ponownie zdobył Arkadiusz Aleksander. Goście rozpaczliwie próbowali zdobyć chociaż jeden punkt, jednak nie udało im się. I w ten sposób po ponad roku ŁKS zwyciężył na swoim boisku.

ŁKS Łódź – Sandecja Nowy Sącz 3:2 (3:1)
Gole: 6. Poźniak, 11. 34. Stąporski – 25. 81. Aleksander

ŁKS: Wyparło – Brud (71. Kuklis), Gieraga, K. Kaczmarek (86.k Kubicki), Borsukow, Poźniak, Sarafiński, Sasin, Jurkowski, Stąporski, Więzik (78. Papikjan)

Sandecja: Cabaj – Młynarczyk, Petran, Marcin Kowalski, Mateusz Kowalski, Zinyak, Mróz, Szczepański (60. Świątek), Burkhardt, Szeliga (46. Wiśniewski), Aleksander

Żółte kartki: Stąporski, Kuklis, Kubicki (ŁKS) – Mróz, Szeliga, Cabaj (Sandecja)