lkspiast_045Po przeciętnym spotkaniu dwaj kandydaci do awansu do Ekstraklasy podzielili się punktami. ŁKS na własnym boisku zremisował z Piastem 2:2.

Chociaż łodzianie przeważali od pierwszych minut niewiele z tego wynikało. W czasie pierwszej połowy gra toczyła się głownie w środku pola. ŁKS miał niewiele szans, Piast jeszcze mniej. Jednak to zawodnicy z al. Unii schodzili po czterdziestu pięciu minutach z dwubramkowym prowadzeniem.

Najpierw w 22. minucie w polu karnym przewrócono Mowilka, bramkę strzelił Mięciel. Ten sam zawodnik po jednej z ładniejszych akcji meczu podwyższył na dwa do zera dziesięć minut później.

W przerwie kibice byli światkiem sympatycznego jubileuszu. Pamiątkowy puchar, dyplom i upominki otrzymał pan Jan Sobieski, od 1954 roku związany z Łódzkim Klubem Sportowym.

Kluczowym dla całego spotkania momentem było wejście Bartosza Iwana w 46. minucie. Po zagraniu w polu karnym Adamskiego zawodnik ten strzelił kontaktowego gola. Przez kolejne minuty niewiele się działo, powoli zaczęli przeważać goście. Wreszcie w 87 minucie Iwan dorzucił drugą bramkę.

W ten sposób dwaj kandydaci do awansu podzielili się punktami. Z przebiegu meczu można powiedzieć, iż ŁKS zremisował na własne życzenie.

ŁKS Łódź – Piast Gliwice 2:2 (2:0)
Gole: 22 (k), 32 Mięciel – 54 (k) 87 Iwan

ŁKS: Wyparło – Klepczarek, Mowlik, Adamski, Woźniczka, Kujawa (68. Obem), Kłus, Mączyński, Smoliński (58. Seweryn), Kosecki (90. Łabędzki), Mięciel.
Piast: Szmatuła – Kaszowski, Klepczyński, Jan Buryán, Szary, Sopel (28. Chałbiński), Gamla (46. Iwan), Zganiacz, Muszalik (77. Podgórski), Biskup, Smektała.

żółte kartki: Mięciel, Kłus, Mowlik (ŁKS) – Buryán, Gamla, Zganiacz (Piast).
widzów: 4570 osób

ŁKS Łódź - Piast Gliwice 2:2 ŁKS Łódź - Piast Gliwice 2:2 ŁKS Łódź - Piast Gliwice 2:2ŁKS Łódź - Piast Gliwice 2:2
ŁKS Łódź - Piast Gliwice 2:2 ŁKS Łódź - Piast Gliwice 2:2ŁKS Łódź - Piast Gliwice 2:2 ŁKS Łódź - Piast Gliwice 2:2
ŁKS Łódź - Piast Gliwice 2:2ŁKS Łódź - Piast Gliwice 2:2 ŁKS Łódź - Piast Gliwice 2:2 ŁKS Łódź - Piast Gliwice 2:2