widzewgksbelchatow_11_4_20110512_1903422041Po bardzo przeciętnym spotkaniu Widzew zremisował w Bełchatowie z tamtejszym GKS. Dzięki temu zrównał się punktami z liderującym Lechem Poznań.

Od początku atakowali łodzianie. Niestety, zawodnicy nie potrafili zakończyć akcji celnymi strzałami na bramkę Sapeli. W 25. minucie Modelski groźnie uderzał na bramkę Widzewa, chwile potem kolejna akcja gospodarzy i dobra obrona Mielcarza.

Z minuty na minutę groźniej atakowali gospodarze – Wróble, Kosowski, Nowosielski byli blisko zdobycia gola. Widzew cofnął się do obrony i próbował kontratakować.

O ile pierwsza połowa mogła po części zadowolić widzów, to druga irytowała. Głównie za sprawą wciąż kiwającego się Dzalamidze.

Ponownie to goście od początku przejęli inicjatywę i znów niewiele z tego wynikało. Z czasem obie drużyny doszły do wniosku, że remis je zadawala i ostatnie 20-25 minut było dość nudną grą. W 86. minucie z boiska musiał zejść Baran (silne skurcze w lewej nodze), przez co gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę. W 90. minucie Widzew powinien strzelić bramkę. Błąd obrony wykorzystał Grzelczak i sam na sam z bramkarzem uderzył obok bramki.

GKS Bełchatów – Widzew Łódź 0:0

GKS: Sapela – Modelski, Szmatiuk, Lacić, Mysiak, Wróbel (63. Buzała), Fonfara, Baran, Nowosielski (70. Bożok), Kosowski, Żewłakow (83. Kuświk).

Widzew: Mielcarz – Budka, Ukah, Bieniuk, Dudu, Ostrowski (46. Ben Radhia), Bruno Pinheiro, Panka, Okachi, Dzalamidze (86. Grzelczak), Oziębała (46. Igor Alves).

żółte kartki: Wróbel, Kosowski (GKS) – Panka, Ukah, Dudu Paraíba (Widzew).