Nie liczy się styl, a wynik. Niestety pomimo zwycięstwa zawodnicy Widzewa wciąż grają poniżej oczekiwań. Jednakże wreszcie wygrali – w Krakowie z tamtejszą Garbarnią 3:1.

Bramki dla łodzian strzelali Adam Radwański w 17 minucie, Konrad Gutowski w 59 minucie oraz Marcin Robak w 87 minucie. Ponownie łodzianie grali zachowawczo i po strzeleniu bramki nie potrafili zawiązać żadnej sensownej akcji, a gospodarze z mozołem doprowadzili do remisu po golu w 37. minucie Kamila Kuczaka. Na szczęście w drugiej połowie Widzewiacy strzelili dwa gole i zainkasowali trzy punkty.

Po 26 kolejkach II Ligii Widzew wciąż jest na prowadzeniu i ma trzy punkty przewagi nad drugim GKS Katowice. Kolejny mecz łodzianie zagrają u siebie 21 czerwca z rezerwami Lecha Poznań.

Garbarnia Kraków – Widzew Łódź 1:3 (1:1)
Gole: 37. Kuczak – 17. Radwański, 59. Gutowski, 87. Robak

Garbarnia: Frątczak – Kowalski, Kujawa, Masiuda, Mruk, Marszalik (46. Radwanek) – Kuczak, Nakrošius, Kołbon – Szewczyk (59. Serafin), Feliks (56. Wyjadłowski).
Widzew: Pawłowski – Kosakiewicz, Wołąkiewicz, Tanżyna, Kordas – Gutowski (90. Prochownik), Poczobut, Możdżeń (90. Mąka), Radwański (78. Gąsior), Ojamaa (83. Mandiangu) – Robak.
Żółte kartki: Marszalik, Masiuda, Kowalski, Radwanek, Nakrošius, Serafin – Tanżyna, Gutowski, Gąsior.