2neymarfiveW niedzielę (3 czerwca) odbył się w Łodzi ostatni, dwunasty przystanek eliminacyjny turnieju Neymar Jr’s Five. Na boisku znajdującym się przy ulicy Łanowej stawiło się 29 drużyn. Zwyciężyła ekipa SNOW KIDS, która w ostatnim meczu zmierzyła się z GKS BALETÓW. Trzecie miejsce zajął WIERZEJÓW. Wszystkie zespoły z podium zagrają 9. czerwca w krajowym finale. Stawka: wyjazd do Brazylii na rozgrywki z mistrzami z 61 państw.

W rozgrywkach ze złotą zasadą „tracisz bramkę, tracisz zawodnika” wzięło udział 170 uczestników. Drużyny były bardzo zdeterminowane i nikt na boisku nie odstawiał nogi. O losach spotkania przeważnie decydowały błędy. Najczęstszym z nich było wejście obrońcy we własne pole karne, które skutkowało podyktowaniem rzutu karnego, wykonywanego z połowy boiska na pustą bramkę.

W trzydziestu meczach nie padł ani jeden remis! Zmieniło się to podczas finału. Starcie na szczycie między GKS BALETÓW i SNOW KIDS zakończyło się bezbramkowo i pierwszy raz tego dnia rozegrany został dryblerski pojedynek 1 na 1. W nim górą okazał się doświadczony gracz SNOW KIDS, który wywalczył dla swojej drużyny główną nagrodę.

Obok finalistów, na najniższym stopniu podium, stanęła załoga WIERZEJÓW. Przystanek w Łodzi był ostatnim turniejem eliminacyjny na trasie odwiedzającej łącznie 12 miast. Po sprawdzeniu bilansu bramkowego okazało się, że w Warszawie region będą reprezentowały aż trzy ekipy.

PODIUM NEYMAR JR’S FIVE W ŁODZI:
I MIEJSCE – SNOW KIDS
II MIEJSCE – GKS BALETÓW
III MIEJSCE* – WIERZEJÓW
AWANS NA OGÓLNOPOLSKI FINAŁ: WARSZAWA 9 CZERWCA 2018

/fot. Piotr Szewc

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
U20 Polska-Włochy w Łodzi
IMG_0056
Widzew Łódź – Huragan Wołomin 2:1 (foto)
Red_Bull_Winning_5_Lodz_fot._Marcin_Kin_16
Red Bull Winning 5 w Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*