W piątek 12 lipca piłkarze Widzewa Łódź rozegrali piąty mecz sparingowy z czeskim III – ligowym klubem  MFK Frydek-Mistek. Drużyna Marcina Kaczmarka dominowała przez całe spotkanie, co przyczyniło się do zdobycia czterech goli. Dwa z nich zdobył napastnik Marcin Robak.

 Autor dwóch zdobytych bramek powiedział po meczu:

Fajnie się to ułożyło, że już w pierwszym występie kontrolnym zdobyłem pierwsze bramki. Cieszę się z tego powodu. Udowodniliśmy, że mamy ofensywny potencjał, bo przecież nawet to 4:0 nie oddaje w pełni przewagi łodzian w tym meczu. Cieszy mnie także gorąca reakcja kibiców nawet w czasie rozgrywania sparingów i nie mogę doczekać się pierwszego meczu ligowego. Wróciłem do Widzewa, by ten klub powrócił do ekstraklasy. Jestem przekonany, że tak się stanie. Musimy grać ofensywnie, wygrywać i będziemy wygrywać. Nie tylko sparingi  – zakończył Marcin Robak.

Trener Widzewa Łódź Marcin Kaczmarek po meczu stwierdził:

– Jesteśmy na takim etapie przygotowań, że te gry kontrolne są istotne. Im bliżej ligi tym wszystko musi się optymalizować. Strzeliliśmy ładne bramki, stworzyliśmy jeszcze sporo sytuacji do zdobycia gola, ale wydaje mi się, że nic nie ujmując przeciwnikowi, w lidze będziemy mieli trudniejsze przeprawy. Oczywiście, po tym okresie ciężkiej pracy, zawodnicy dostaną dwa dni wolnego, żeby z czystą głową podejść do tych dwóch ostatnich mikrocykli

Szkoleniowiec również odniósł się do formy bohatera dwóch zdobytych bramek, mowa tu o Marcinie Robaku. – Byłbym ostrożny w wyciąganiu nie wiadomo jakich wniosków, bo to tylko gra kontrolna. Oczywiście bardzo się cieszę, że Marcin dobrze się zaprezentował, a przede wszystkim cieszę się z tego, że jest zdrowy. Strzelił dwie bramki, zaliczył asystę, ale to już jest historia. Najważniejsze jest to, co będzie przed nami.

Ostatni mecz kontrolny rozegrają łodzianie w Sieradzu z tamtejszą Wartą ( sobota 20 lipca, godzina 11:00). Pierwszy mecz ligowy Widzew rozegra na wyjeździe z Gryfem Wejherowo   (sobota 27 lipca o godzinie 18:00). W „Sercu Łodzi” dopiero zagrają w trzeciej kolejce z Błękitni Stargard (piątek 9 sierpnia o godzinie 19:10).

Obecnie łódzki klub odnowił skład w zespole, gdyż już pozyskał tego lata ośmiu nowych graczy, a kontrakty podpisali: bramkarz Wojciech Pawłowski, obrońca Sebastian Rudol, pomocnicy Bartłomiej Poczobut, Łukasz Zejdler, Marcel Gąsior oraz napastnicy Przemysław Kita, Christopher Mandiangu i Marcin Robak. Wiadomo, że najbardziej odbiło się dużym rozgłosem medialnym oczywiście na transferze Robaka, byłego króla strzelców, który sam stwierdził , że chciałbym awansować z Widzewem najpierw do 1 ligi, a następnie do ekstraklasy.

Widzew: Wolański (46′ Pawłowski) – Turzyniecki, Tanżyna (66′ Zieleniecki), Zieleniecki (47′ Rudol), Pięczek – Poczobut (70′ Piskorski), Radwański (46′ Zejdler) – Mąka (46′ Mandiangu), Wolsztyński (46′ Kita), Ameyaw (46′ Gutowski) – Robak (64′ Wolsztyński)

MFK: Ciupa (46′ Barta) – Konarik (46′ L. Macecek), Bialek, Literak, Hybl (84′ Hajnos) – Mrkvicka (76′ Banyacski), Packo (46′ Kutac) – Hykel (86′ D. Macecek), Sumsky (61′ Gomola), Pavela (46′ Kebisek) – Varadi (81′ Zelasko)

Żółte kartki: Hybl, Gomola

Czerwona kartka: Barta (wrócił do gry)

Sędzia: Mateusz Anielak

/autor Przemysław Sujka

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
widzew
Drazen Okuka na treningu Widzewa
lkskszoglowne
ŁKS Łódź – KSZO 1:0 (foto)
UKS_Brodno_Final_Neymar_Jrs_Five_fot.Wojek_Antonow_Red_B
Finał Neymar Jr’s Five (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*