wsgOd 5 to 9 sierpnia 2015 roku na terenie lotniska im. Władysława Reymonta w Łodzi w samo południe odbędą się wyścigi samochodowe osób głuchoniewidomych. To unikalne wydarzenie w całym kraju, którego organizatorem jest Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym. Hasło imprezy brzmi: „Tu przekraczamy granice”. Spotkanie będzie trwało aż 5 dni, ponieważ pierwsze 4 dni będą czasem ćwiczeń komunikacji między: osobą głuchoniewidomą – tłumaczem-przewodnikiem – instruktorem jazdy. Dopiero tak dograny zespół będzie gotów do wzięcia udziału w wyścigach.

Uczestnicy podczas całego pobytu będą pod obserwacją i opieką kadry: tłumaczy-przewodników, tłumaczy języka migowego, ratowników wodnych i instruktorów nauki jazdy. Imprezę uświetnią znane osoby ze świata sportu. Dodatkową atrakcję będzie stanowiło pływanie motorówkami i inne zajęcia na wodzie.

Wyścigi, jak i przygotowywanie do nich uczestników zostaną udokumentowane na filmie, który powstanie po to, by udowodnić, że można przekraczać bariery tam, gdzie inni mówią, że nie jest to możliwe. Przygotowując tę imprezę organizatorzy nawiązali współpracę z instruktorami nauki jazdy, którzy będą posługiwali się opracowanym przez specjalistów specjalnym systemem komunikacji. Ponadto zadbano o odpowiednie zaplecze techniczne oraz opracowano plan szkolenia zawodników, koncentrując się zarówno na komforcie, jak i bezpieczeństwie uczestników.

https://www.youtube.com/watch?v=/_CDLiPs93nw

Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym działa od 25 lat, jednym z głównych celów jest przełamywanie ograniczeń w myśleniu na temat osób niepełnosprawnych. Łódzki Oddział TPG zorganizował już obóz przetrwania dla osób z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu, a także imprezy sportowe, w tym bardziej ekstremalne, takie jak zjeżdżanie na linach czy wakeboarding.

Organizatorom udało się zdobyć fundusze na organizację metodą croundfundingową – poprzez stronę Polak Potrafi.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSCF0942_Copy
Red Bull 111 MegaWatt 2015
Red_Bull_111_Megawatt_fot.Marcin_Kin_Red_Bull_Content_Po
Red Bull 111 Megawatt powraca
15maja_049
Zabawy Klubu Motocyklistów Politechniki Łódzkiej (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*