IMG_4723Za nami pierwsza w Polsce impreza z cyklu supercross. King of Poland odbył się w sobotę, 15 października, w łódzkiej Atlas Arenie. Na torze zaprezentowali się zawodnicy z całej Europy, a także USA i Australii.

Supercross jest niezwykle popularnym sportem, który w USA bije rekordy popularności, a w rankingu dyscyplin motoryzacyjnych, ustępuje jedynie wyścigom NASCAR. W Europie od lat organizuje się wielkie wydarzenia Supercross, na których można zobaczyć największe nazwiska tego sportu. Do najpopularniejszych należą SX Paris Bercy i SX Dortmund.

joomplu:115500

Zwycięzcą najważniejszej kategorii SX1 został francuz – Thomas Ramette. Drugi stopień podium zajął Ricky Renner, a trzecie miejsce zgrnął Hugo Basaula  Natomiast Szymon Staszkiewicz był bezkonkurencyjny w klasie SX2. Kolejne miejsca należały do Bo Daclercq oraz Igora Zienkiewicza.

joomplu:115477

Finały kategorii SX85 należały do Artiom Sazanovec. Kolejne stopnie na podium zgranęli Nikita Kucherov oraz Carl Ostermann. Wśród najmłodszych, w kategorii SX65, najszybszym okazał się Olaf Włodarczak. Na drugim miejscu stanął Jakub Kowalski, a tuż za nim uplasował się Wiktor Sobiech.