Red_Bull_111_Megawatt_fot.Marcin_Kin_Red_Bull_Content_PoTrzecia edycja Red Bull 111 Megawatt odbędzie się 17 i 18 września 2016 r. Do podbełchatowskiej gminy Kleszczów po raz kolejny zjadą najlepsi zawodnicy z Polski i ze świata, by wziąć udział w kultowej imprezie. Emocjonująca, a jednocześnie łatwa do zrozumienia formuła zawodów już w pierwszej edycji zdobyła serca nie tylko uczestników, ale i publiczności. Nie zabraknie również gospodarza imprezy – Tadeusza Błażusiaka, który po ubiegłorocznej przerwie, ponownie stanie do walki o zwycięstwo. Rejestracja startuje 19 lipca. Więcej informacji znajduje się na stronie www.redbull.pl/111megawatt.

Należąca do PGE Polskiej Grupy Energetycznej Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów to jedno z najbardziej intrygujących miejsc w kraju. Rozległy, o zróżnicowanym podłożu i wysokości teren, stwarza wyśmienite warunki do technicznej i wymagającej kondycyjnie jazdy. Charakter lokalizacji, jej spektakularny krajobraz, prezentowany przez uczestników poziom sportowy oraz obecność Błażusiaka (najlepszego zawodnika w historii dyscypliny) sprawiły, że impreza po raz kolejny dołączyła do cyklu najważniejszych imprez hard enduro na świecie. 

Podczas dwóch dni Red Bull 111 Megawatt (17-18 września 2016 r.) zawodnicy będą konkurować na specjalnie zaprojektowanej trasie. Zgodnie z tradycją, pierwszego dnia odbędą się kwalifikacje, a udział w nich będzie mogło wziąć jeszcze więcej chętnych niż w latach poprzednich – limit uczestników ustalony został na 1 000 osób. Najlepszych 500, spotka się w wielkim finale. Będzie szybko, stromo, z jeszcze większą ilością przeszkód i zakrętów. Fani enduro, zarówno w odmianie extreme, jak i hard, spodziewać się mogą ciekawej, a zarazem widowiskowej rywalizacji.

Zapisy startują za tydzień (19 lipca, I pula miejsc) na stronie www.redbull.pl/111megawatt, jednak już teraz można zostawić tam swój adres e-mail, aby otrzymać dodatkowe przypomnienie o rejestracji. W ubiegłym roku lista uczestników, licząca 700 osób zapełniła się w niespełna 7 godzin.

/fot. mat.pras. Marcin Kin

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
organika
Wyścigi na ¼ mili Organika Speed Racing Łódź
_DSC1812_DxO
Wyścigi Samochodowe Głuchoniewidomych (foto)
IMG_2727
StreetLodz Show 2016 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*