DSC_119826Tylko 18 z 500 startujących zawodników ukończyło wyścig trzeciej edycji  Red Bull 111 Megawatt. Po zaciętej walce zwyciężył Jonny Walker. Tym samym, Brytyjczyk obronił swój ubiegłoroczny tytuł. Najlepszy spośród Polaków był Tadeusz Błażusiak, zajmujący 5. lokatę.

Red Bull 111 Megawatt to dwudniowe zawody motocyklowego enduro, od trzech lat rozgrywane na terenie Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Pierwszego dnia tradycyjnie już odbywały się kwalifikacje, do których przystąpiło 1000 zawodników. Dziś, w niedzielę, o 13:11 do równoczesnego wyścigu przystąpiło 500 uczestników. Od początku na pozycji lidera wymieniali się 24-letni Walker i jego idol Taddy Błażusiak.

joomplu:114478

Zmiany na liście startowej były równie dynamiczne, co sytuacja na trasie. Ta została zaprojektowana i zbudowana w na co dzień niedostępnym terenie i składała się z 3 odcinków: szybkim – motocross, technicznym – enduro-cross i najtrudniejszym – extreme enduro. Na tym ostatnim zaskoczyły ich specjalnie usypane kilkudziesięciometrowe „megamuldy”. Dla sporej grupy zawodników nieprzejezdne okazały się także naturalne tereny kopalni. Zróżnicowane ukształtowanie terenu, jego zmienne podłoże stanowiły największe wyzwanie dla uczestników. Dramaturgii rywalizacji dodawała także pogoda: siąpiący deszcz i wiatr.