driftopen11Ryk silników, pisk opon, tony białego dymu to tylko mała część atrakcji towarzyszących odbywającej się w 25 i 26 czerwca na Toruńskim torze „Motopark” „I Rundy Drift Open”.

Zawody organizowane przez Drift Open zawsze przyciągają najlepsze ekipy z całej polski. Nie zabrakło rzecz jasna zawodników z województwa łódzkiego. Byli to min. Jakub „Musk” Tatara(BMW E36 Coupe), Wojtek „Wojtas” Goździewicz (BMW M3 GTR) , Mateusz „Włodar” Włodarczyk (BMW E46) , Sławek „Drucik” Grausam(BMW E36), Maciej „Żółwik” Jarkiewicz(BMW Z3) oraz Arek „Waluś” Walczak (BMW E30).

Podczas Sobotniego dnia zawodnicy większość czasu poświęcili na zapoznanie się z trasą, trening oraz zapoznanie się z konkurencją. Pod koniec dnia odbyły się również eliminacje do TOP 32. Do niedzielnej serii niestety nie udało się dostać Wojtkowi Goździewiczowi oraz Arkowi Walczakowi. Niestety nie wszyscy mogli zobaczyć zmagania wszystkich 55 zgłoszonych zawodników ponieważ sobotnia seria treningowa była przeznaczona tylko dla reporterów oraz członków startujących teamów.

joomplu:23154

Niedziela natomiast była przeznaczona dla wszystkich chętnych na bardzo duży zastrzyk emocji, dźwięków mocnych silników i pisku palonych opon. Otwarcie bram nastąpiło około godziny 10:00. Już od wejścia na publikę czekały pokazy Drift Taxi oraz trening przed głównym punktem programu czyli eliminacji do TOP 16.

Do najlepszej 16 zakwalifikowali się min. Jakub „Musk” Tatara, Mateusz „Włodar” Włodarczyk, Grzegorz Hypki, Sławek „Drucik” Grausam, Maciej „Żółwik” Jarkiewicz, Szymon Budziński, Marcin Mospinek, Dawid Karkosik, Marcin „Wierzba” Wierzbicki . W przerwie pomiędzy eliminacjami TOP 16, a TOP 8 widzowie mięli możliwość sprawdzenia jak dużą dawkę adrenaliny daje przejażdżka jako pasażer w Drift Taxi. Po pełnych emocji zmaganiach do TOP 8 dostali się dwaj reprezentanci ekip z województwa łódzkiego byli to Mateusz Włodarczyk oraz Sławek Grausam.

W walce o dostanie się do najlepszej ósemki awarii uległ samochód Szymona Budzyńskiego lecz nie powstrzymało go to przed dalszymi startami. Pomocny okazał się tutaj Wojtek Goździewicz udostępniając koledze swój samochód. Do Topowej 4 zakwalifikowali się Grzesiek Hypki, Mateusz Włodarczyk, Sławek Grausam oraz Szymon Budzyński. W finałowym pojedynku Grzesiek Hypki pokazał swoją wyższość nad Mateuszem Włodarczykiem zdobywając złoto w „I Rundzie Drift Open”.

Zobacz także:

No Gravity Extreme Enduro (foto)

I Międzynarodowe Halowe Zawody Motocyklowe Extreme (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_8799_kopiuj
Otwarcie toru offroadowego w Łodzi (foto)
Mistrzostwa Świata SuperEnduro: Bolt bierze odwet za Riesę (foto)
DSCF0942_Copy
Red Bull 111 Megawatt – dzień 2 (foto+wideo)
2 komentarze
  • 30 czerwca 2011 at 11:51

    Jeszcze jedna pomyłka .Maciej Jarkiewicz też dostał się do TOP 8 ,ostatecznie w zawodach zajął 6 miejsce. Ekipa Lamówki &Włodan drift team to wg. mnie najlepsze team na tych zawodach

  • Michał
    27 czerwca 2011 at 13:01

    W jednym zdaniu niestety wkradł mi się błąd. Oczywiście Szymon Budzyński a nie Sławek Budzyński. Za błąd najmocniej przepraszam.

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*