Tadek_Blazusiak_w_Red_Bull_111_Megawatt_fot._Bartek_WoliWorld Enduro Super Series to nowe mistrzostwa, które połączą Hard Enduro, klasyczne enduro, cross country i wyścigi po plaży. Tylko najbardziej wszechstronny zawodnik będzie w stanie dobrze poradzić sobie podczas wszystkich przystanków i sięgnąć po tytuł mistrza WESS 2018. Pierwszy przystanek serii to Extreme XL Lagares w Portugalii, który odbędzie się już w najbliższy weekend. Jako piąty w cyklu zaplanowany został Red Bull 111 Megawatt. Kultowe zawody w Kopalni PGE odbędą się 8-9 września 2018.

Cykl wystartuje od 14 edycji portugalskiego Extreme XL Lagares, który jest już stałym przystankiem w kalendarzu Hard Enduro. Najbardziej znany jest ze swojego charakterystycznego prologu, podczas którego zawodnicy ścigają się jeden na jednego po ciasnych, brukowych ulicach i schodach miasta Porto. Później zawodnicy ruszą w pobliskie góry, gdzie czeka ich twarda i wymagająca jazda. Relacje z trasy będzie można śledzić w sobotę (12 maja) o 19:00, na redbull.tv. Bezpośredni link: bit.ly/ExtremeXLLagares

World Enduro Super Series to cykl, który “przywrócił” z emerytury Tadeusza Błażusiaka: “Kiedy pierwszy raz usłyszałem o nowym cyklu World Enduro Super Series, wiedziałem, że muszę wrócić z emerytury”, powiedział Błażusiak. “Przez całą karierę czekałem na taką serię i w końcu się doczekałem. To cykl, który połączy wszystkie elementy enduro. Jeżeli jesteś w stanie wygrać tytuł WESS, oznacza, że jesteś największym kozakiem na motocyklu”.

5. edycja Red Bull 111 Megawatt odbędzie się już tradycyjnie – we wrześniu w Kopalni PGE. Wszyscy, którzy chcą ponownie stanąć ramię w ramię z Błażusiakiem i zmierzyć się w tej unikalnej lokalizacji powinni zapisać datę 8-9 września 2018.

WORLD ENDURO SUPER SERIES – KALENDARZ NA 2018 ROK
Runda 1. Extreme XL Lagares (Portugalia) 11 – 13 maja
Runda 2. Erzbergrodeo Red Bull Hare Scramble (Austria) 31 maja – 3 czerwca
Runda 3. Trèfle Lozérien AMV (Francja) 8 – 10 czerwca
Runda 4. Red Bull Romaniacs (Rumunia) 24 – 28 lipca
Runda 5. Red Bull 111 Megawatt (Polska) 8 – 9 września
Runda 6. Gotland Grand National (Szwecja) 26 – 27 października
Runda 7. Red Bull Knock Out (Holandia) 10 listopada

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Red_Bull_111_Megawatt_2017_fot.Tomek_Gola_Red_Bull_Conte
We wrześniu 4. edycja Red Bull 111 Megawatt
speedracing
ORGANIKA Speed Racing – Łódź 2015
Red_Bull_111_Megawatt_2017_fot.Tomek_Gola_Red_Bull_Conte
4. edycja Red Bull 111 Megawatt

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*