Aż pięćdziesiąt cztery wspaniałe panie zgłosiły się do tegorocznej edycji samochodowego Rajdu Arabela. To jedyna taka impreza w Polsce: w motoryzacyjnych zmaganiach mogą wziąć udział wyłącznie kobiety. Start wyścigu nastąpi w sobotę (24.09) o g. 10.00 na rynku Manufaktury.

Dlaczego Arabela jest tak wyjątkowa? Otóż kolorem oficjalnym rajdu jest róż. Obowiązuje nie tylko przystrojenie samochodu w ozdoby, wykonane w tym kolorze, ale także odpowiednia kreacja osobista uczestniczek. Dlatego zdarza się, że panie zaczynają przygotowania do Rajdu Arabela na długo przed jego startem: po prostu szykują stroje i przybrania dla aut.

W tym roku do rajdu zgłosiło się osiemnaście kilkuosobowych załóg, co sprawi że na trasie zrobi się bardzo widowiskowo!  Jedenasta edycja Arabela Rally rozpocznie się w sobotę (24.09) o g.10.00 zbiórką i odprawą na rynku Manufaktury. Po badaniu sprawności pojazdów, z pomocą funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego łódzkiej Policji, pięćdziesiąt cztery uczestniczki otrzymają do wykonania pierwszy blok rajdowych zadań. Następnie ruszą na trasę. Warto podkreślić, że zarówno przejazd jak i poszczególne zadania trzymane są w ścisłej tajemnicy. Ma to być niespodzianka dla uczestniczek. Żeby zwyciężyć należy nie tylko zdobyć największą liczbę punktów w zadaniach, ale też zaliczyć wszystkie konkurencje i potwierdzić obecność we wszystkich punktach kontrolnych.

Tegoroczna, jedenasta edycja Arabela Rally przebiega pod hasłem „Przedłużamy wakacje”. Czy letnia aura, w połączeniu z obowiązującym różem, stanie się źródłem ekscytującej pomysłowości uczestniczek? Przekonamy się niebawem, warto w sobotę wypatrywać wesołej ekipy „arabelek” na ulicach Łodzi. Rajd, po wykonaniu przez uczestniczki cyklu sobotnich zadań i nocnym spotkaniu integracyjnym, zakończy się niedzielnym popołudniem.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
wsg
Wyścigi samochodowe głuchoniewidomych
image007
Red Bull 111 Megawatt – Hard Enduro
organika
Wyścigi na ¼ mili Organika Speed Racing Łódź

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*