Wszyscy fani enduro już szykują się na początek września, kiedy to po raz piąty w Kopalni PGE odbędą się kultowe zawody Red Bull 111 Megawatt. Ci, którzy chcą sprawdzić się w na co dzień niedostępnym terenie oraz rywalizować z elitą dyscypliny, powinni zanotować w kalendarzu datę 27 czerwca 2018. To wtedy na stronie redbull.pl/111megawatt wystartuje pierwsza tura zapisów.

LOKALIZACJA I TRASA
Zawody Red Bull 111 Megawatt (8 – 9 września 2018) na dobre wpisały się w krajobraz znajdującej się w okolicach Bełchatowa Kopalni PGE. Ogromny teren umożliwia wytyczanie co roku nowej trasy. I tym razem uczestnicy wyścigu finałowego będą eksplorować kolejne ciekawe fragmenty wyrobiska. Co warte podkreślenia już teraz – trasa projektowana jest w taki sposób, żeby kibice mogli naprawdę z bliska zobaczyć spektakularne elementy – enduro cross, kilka ekstremalnych podjazdów, rozległą część motocrossową oraz oczywiście moment startu.

FORMAT SPORTOWY
Pierwszego dnia zawodów tradycyjnie toczyć się będą eliminacje na trasach: cross oraz enduro-cross. O awansie do wielkiego finału będzie decydować suma lepszych czasów z każdej z tras. Ponownie dla tych, którzy mieli nieco mniej szczęścia w kwalifikacjach, zorganizowany zostanie finał B. Biorąc pod uwagę pozytywny odbiór dodatkowego wyścigu, planowane jest zwiększenie ilości riderów, którzy będą mogli się w nim zmierzyć.

ŚMIETANKA DYSCYPLINY
Zawody w Gminie Kleszczów będą piątym przystankiem World Enduro Super Series. W skład cyklu wchodzą najważniejsze imprezy enduro na świecie m.in. słynne Erzbergrodeo czy Red Bull Romaniacs. Każda z lokalizacji stawia jednak na inny rodzaj jazdy. W ramach cyklu punktują przede wszystkim najbardziej wszechstronni zawodnicy. Wśród nich nie mogło zabraknąć Tadeusza Błażusiaka, który powrócił ze swojej sportowej emerytury. Marzenia o ponownym spotkaniu z nim na trasie w Kopalni PGE spełnią się zatem szybciej niż można było się spodziewać.

WIĘCEJ UDOGODNIEŃ DLA UCZESTNIKÓW
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników, zwiększony zostanie także teren do jazd testowych. Dodatkowo będzie możliwość obozowania w dwóch częściach padoku – tradycyjnym oraz przeznaczonym dla rodzin z dziećmi.

ZAPISY NA ZAWODY
Proces rejestracji na Red Bull 111 Megawatt zostanie podzielony na dwie tury.
• Pierwsza z nich zaplanowana jest na 27 czerwca, start godz. 18:00.
• Formularz rejestracyjny wraz z regulaminem pojawi się na stronie redbull.pl/111megawatt
• Opłata startowa wynosi 450 zł.

Ci, którzy nie będą mogli skorzystać z pierwszego terminu będą mieli szansę zapisania się w drugiej turze – 11 lipca. Limit na liście startowej to 1000 miejsc.

Partnerem strategicznym zawodów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Super Sprint Bociany 2019 (foto+wideo)
Monster_630x385_3
nMONSTER X TOUR – Monster Truck Entertainment
urodziny2-2017-pel
Urodziny Racing Center Łódź (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*