7tekdKażdego roku na początku maja w Arturówku odbywa się Textilcross. Pierwszy bieg na 10 km został zorganizowany przez Stowarzyszenie Włókienników Polskich w roku 1979.

W imprezie biorą udział zarówno amatorzy, miłośnicy tej dyscypliny sportowej, jak i zawodowcy. Trasa biegu jest zróżnicowana pod względem trudności. Dwa okrążenia w lesie i trudny końcowy etap to wyzwanie, którego podejmują się weterani biegów, ale także młodzi zawodnicy.

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, w tegorocznym biegu na długim dystansie, wzięło udział ponad 130 zawodników. W osobnej kategorii wręczane były nagrody dla najszybszych kobiet i mężczyzn. Zarówno bieg na 2 km, jak i bieg główny ukończyli wszyscy zawodnicy.

Textilcross to tradycja, którą pielęgnują m.in. Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi oraz Poradnia Zdrowego Człowieka Akademii Medycznej. Wśród uczestników są osoby, które swoją przygodę z bieganiem zaczęły po 60. roku życia. Niezwykła wola walki i chęć pokonywania własnych słabości dają przykład najmłodszym uczestnikom. Bieganie bowiem to nie tylko sport, ale przede wszystkim filozofia życia, pewien specyficzny sposób myślenia o swoim ciele i jego możliwościach. Miejsce na podium w sobotnim Textilcrossie zapewniły sobie osoby pokonujące dystans 10 km w czasie poniżej 30 minut. Od lat podczas imprezy w lesie Łagiewnickim obecny jest Janusz Szosland (ur. 1925) – Honorowy Prezes Stowarzyszenia Włókienników Polskich, wybitny nauczyciel akademicki odznaczony m.in. Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Polonia Restituta, inicjator i organizator Textilcross

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
arteam
Rajd przygodowy w Łodzi
Bieg_trzech_kroli2
2.Łódź Bieg Trzech Króli
IMG_1102_kopiuj
Finał Runarmageddonu w Pabianicach (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*