Orlen Cup powrócił do Łodzi. Po rocznej przerwie zawody lekkoatletyczne zorganizowano 4 lutego w Atlas Arenie. Przyglądało się nim około ośmiu tysięcy widzów.

W pchnięciu kulą kobiet najlepsza okazała się Aliona Dubitskaya (18.64 m). Najlepsza z Polek, Paulina Guba zajęła trzecie miejsce (18.10). Wśród mężczyzn zwyciężył Konrad Bukowiecki (20.95 m) W zawodach w skoku wzwyż mężczyzn zwyciężył Sylwester Bednarek (2.20 m). W skoku o tyczce pierwsze miejsce zajął Paweł Wojciechowski (5.80), drugie Piotr Lisek (5.80). W zawodach 60 m przez płotki kobiet zwyciężyła Evonne Britton z USA (8.04), drugie miejsce zajęła Klaudia Siciarz (8.06). W finale biegu kobiet na 60 m tradycyjnie najlepsza okazała się Ewa Swoboda (czas 7.13). Wśród mężczyzn zwyciężył Mike Rodgers z USA (6.55), trzeci był Remigiusz Olszewski (6.64).

W trakcie zawodów trójka polskich płotkarzy wywalczyła minima na mistrzostwa kontynentu. Już w eliminacjach 7.70 pobiegł Damian Czykier, a 7.78 Artur Noga. Po chwili, w drugiej serii, 7.81 uzyskał Dawid Żebrowski. Polacy formę udowodnili także w finale. Czykier uzyskał 7.76, Żebrowski 7.79, a Noga 7.81.